Розв'язана росією війна чинить руйнівний вплив на українських дітей - Комісія ООН

Розв'язана росією війна чинить руйнівний вплив на українських дітей - Комісія ООН

Заява
Укрінформ
Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування воєнних злочинів рф заявляє про руйнівний вплив війни на українських дітей.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві комісії, яка вказує на постійне зростання загроз правам і життю дітей.

Руйнування шкіл позначається на доступності освіти, у тому числі в деокупованих районах Харківської та Херсонської областей, зазначать експерти.

Комісія також приділяє значну увагу руйнуванню цивільної інфраструктури, енергетичних і транспортних мереж.

Експерти ООН нагадують, що цивільна інфраструктура захищена міжнародним гуманітарним правом, тож вони «мають намір детально вивчити це питання» та подати доповідь Раді ООН з прав людини в березні наступного року.

Читайте також: Комісія ООН із розслідування порушень в Україні не змогла встановити контакт із росією

«Відповідно до нашого мандата, ми продовжимо розслідувати порушення прав людини, міжнародного гуманітарного права та пов'язаних з ними злочинів і - де це можливо - намагатимемося встановити винних», - зазначили члени комісії.

За даними ООН, унаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну загинули 6557 цивільних осіб, 10 074 дістали поранення. При цьому зауважується, що реальні цифри значно вищі через обмеження доступу до зони бойових дій.

Як повідомлялося, 4 березня Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію «Становище у сфері прав людини в Україні, що склалося внаслідок російської агресії». Відповідно до документа Рада заснувала Незалежну міжнародну комісію з розслідування воєнних злочинів рф в Україні.

Читайте також: Комісія ООН закликає створити реєстр жертв війни проти України

У жовтні комісія представила Генеральній асамблеї ООН детальний письмовий звіт, у якому зафіксовано велику кількість вчинених російськими військами воєнних злочинів, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права в Україні.

Комісія складається з трьох осіб - Еріка Месе з Норвегії (голова), Ясминки Джумхур з Боснії та Герцеговини й Пабло де Грейффа з Колумбії.

Фото: CTK Photo

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-