У Британії завершив навчання перший набір українських новобранців

У Британії завершив навчання перший набір українських новобранців

Фото
Укрінформ
У Великій Британії завершилися навчання першого набору українських новобранців під керівництвом данських інструкторів.

Як передає Укрінформ, про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці.

«Навчання першого, під керівництвом данських інструкторів, набору українських новобранців у Великій Британії, де їх навчали військовій майстерності протягом п'яти тижнів, завершено», — ідеться в повідомленні.

Зазначається, що підготовлені військові вже повернулися в Україну. Їхні навчання тривали від початку жовтня.

Читайте також: Канада продовжила тренувальну місію для українських військових

За словами очільника оперативного штабу Командування оборони Збройних сил Данії генерал-майора Майкла Гільдгаарда, підготовка українських солдатів данськими інструкторами є свідченням єдності західних країн у своїй підтримці України.

«Разом з нашими союзниками ми взяли на себе велику відповідальність за підтримку України після вторгнення росії в лютому», — наголосив він.

Як зауважив начальник відділу забезпечення підготовки ЗС Данії Майкл, «крива навчання для українців була крутою і після п’яти тижнів навчання українці пройшли шлях від новобранців до солдатів і досягли дійсно хороших результатів». Він додав, що «протягом усього навчального курсу українці мали дуже високий моральний дух і були дуже вмотивовані засвоювати навчання, яке їм запропонували наші інструктори».

Читайте також: На навчання до Ізраїлю відправилась ще одна група київських психологів

Повідомляється, що українські новобранці в польових умовах пройшли навчання поводженню зі зброєю та наданню першої медичної допомоги, бою в обороні, а також пройшли курси із законів війни.

У Генштабі ЗСУ підкреслили, що українські військові походять з дуже різних верств населення. Деякі мають військовий досвід і навіть досвід бойових дій, інші прийшли безпосередньо із цивільною освітою та без будь-якого досвіду військової служби.

«Це справді завдання, яке має сенс для всіх, хоча для мене та інших інструкторів було поважним завданням навчати українських солдатів», — зазначив керівник данської групи інструкторів майор Франц.

Читайте також: Нова Зеландія відправить ще 66 військових до Британії для навчання ЗСУ

Навчання українських солдатів очолює Велика Британія разом із низкою західних країн. Як зауважили в Генштабі ЗСУ, «навчальні завдання є важливим елементом підтримки України з боку західних країн, і це завдання, які можуть виконувати данські солдати».

У Британії завершив навчання перший набір українських новобранців. Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Наголошується, що Збройні сили Данії «мають багаторічний досвід співпраці з українськими збройними силами – серед іншого через Фонд миру та стабілізації, де Збройні сили Норвегії надають підтримку, серед іншого, консультуванням, освітою та навчанням українських солдатів».

За даними Генштабу, у 2023 році ЗС Данії очікують взяти участь у навчанні чергового набору українських призовників.

«Внесок Данії в навчання складається з військових армії, флоту, авіації та внутрішньої гвардії, а також представників кількох агенцій, підпорядкованих Міністерству оборони. Після завершення базової підготовки у Великій Британії українська оборона бере на себе відповідальність за подальшу службу та курс навчання військових», — додали в Генштабі.

Читайте також: Фінляндія може приєднатись до країн, де тренують українських військових

Як повідомляв Укрінформ, у вересні у Великій Британії успішно завершили навчання майже п'ять тисяч військовослужбовців Збройних сил України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-