росія не надала ООН доступу до місць утримання українських військовополонених – голова місії

росія не надала ООН доступу до місць утримання українських військовополонених – голова місії

Укрінформ
Місія ООН досі не отримала доступу до місць утримання росією українських військовополонених, тоді як безперешкодно відвідувала місця інтернування російських полонених в Україні.

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер на презентації у вівторок, 27 вересня, нової доповіді Управління ООН з прав людини щодо України за період з 1 лютого до 31 липня 2022 року, передає Укрінформ.

«Упродовж звітного періоду наші спеціалісти з прав людини мали безперешкодний доступ до місць інтернування військовополонених на території, яку контролює уряд України. З іншого боку, нам не було надано конфіденційного доступу до місць інтернування українських військовополонених на території, що контролюється збройними силами рф або пов’язаними збройними групами», - сказала вона.

Читайте також: Червоний Хрест мав публічно заявити, що росія не пускає його до полонених - Лубінець

Богнер додала, що інформація, яку отримує Місія, свідчить про те, що для українських захисників, які перебувають у російському полоні, існують серйозні ризики щодо здоров’я та безпеки.

«Вони зазнають жорстокого поводження. Крім того, принижують і їх гідність. Таке поводження з українськими військовополоненими має систематичний характер як на окупованих територіях, так і в місцях інтернування в рф», - підсумувала вона.

Як повідомляв Укрінформ, російські війська можуть готуватися до примусової мобілізації українських військовополонених для боротьби на боці росії у порушення Женевської конвенції про військовополонених.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-