Військовий облік жінок хочуть зробити добровільним, виняток - лише для медиків

Військовий облік жінок хочуть зробити добровільним, виняток - лише для медиків

Укрінформ
Для військового обліку жінок буде передбачено переважно добровільний порядок, а термін постановки нього - перенесено на пізніший.

Про це заявив на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

«Що стосується питання, чи потрібно жінкам 1 жовтня всім ставати на військовий облік, то ми як Комітет національної безпеки, оборони та розвідки перебуваємо в тісній комунікації з Міністерством оборони України та Генеральним штабом Збройних сил України. І найближчими днями, а це було обіцяно членам комітету на рівні міністра оборони, буде внесено зміни до останнього наказу міністра оборони про перелік якраз оцих спеціальностей, які можуть заміщатися жінками. І щодо дати 1 жовтня, то це буде перенесено на більш пізній термін», - сказав Веніславський.

Читайте також: Військовий облік жінок відтермінували на рік – хочуть зробити добровільним

Він зазначив, що тривають дискусії щодо того, які саме військово-облікові спеціальності необхідно залишити, щоб жінки ставали на військовий облік. І ключове в дискусії полягає в тому, чи постановка на військовий облік буде обов’язком чи правом жінок.

«Верховна Рада найближчим часом розгляне законопроєкт, який комітет рекомендував розглянути в першому читанні, за яким обов’язок ставати на військовий облік буде поширюватися виключно на жінок, які мають військово-медичну професію або споріднену з професію військового медика. Тобто, фактично всі жінки-медичні працівники мають ставати на військовий облік в обов’язковому порядку. Що стосується інших військово-облікових спеціальностей, то в цьому проєкті закону, який ми рекомендуємо прийняти в першому читанні, передбачено виключно добровільний порядок», - наголосив парламентарій.

Водночас він зауважив, що під час обговорення у комітеті відбувалися дискусії з приводу того, чи варто робити цей військовий обов’язок для жінок саме обов’язком, чи закріпити це у вигляді права.

Читайте також: Обмежень у виїзді за кордон українських жінок не буде - Міноборони

«Остаточного варіанта відповіді на це запитання ще немає, але точно необхідно заспокоїти всіх жінок, що жодних негативних наслідків з 1 жовтня не буде. Міністерство оборони змінить порядок військового обліку. Це буде відтерміновано і буде зроблено насамперед у добровільній формі. А решта буде визначено на рівні закону, який ми ухвалимо в першому читанні, я думаю, в цьому місяці» - зазначив Веніславський.

За його словами, жінка може вступити на військову службу в добровільному порядку, якщо має бажання, відповідну спеціальність та є придатною.

«Якщо жінка має відповідну військово-облікову спеціальність і за станом здоров’я є придатною до військової служби або служби в інших складових сектору безпеки і оборони, то вона може звернутися до центру комплектування, пройти військово-лікарську комісію і якщо її буде визнано придатною до військової служби, то вона може вступити на військову службу у добровільному порядку», - сказав Веніславський.

Читайте також: У Міноборони закликають не поширювати фейків про військовий облік жінок

Він зауважив, що на даний момент в Україні є велика кількість жінок, які бажають служити в Збройних силах України і в добровільному порядку укладають контракти та вступають на військову службу.

«Немає жодних проблем з можливістю постановки на військовий облік у випадку необхідності, яка визначається Генеральним штабом разом з Міністерством оборони, призову відповідних військово-облікових спеціальностей в тому числі за рахунок жінок, які мають відповідні професії. Тобто, таким чином жінки можуть вступити на військову службу», - підкреслив нардеп.

Він додав, що загалом частка жінок, які несуть службу в Збройних силах або в секторі безпеки і оборони - близько 1 відсотка, а в різних військових формуваннях відсоток жінок становить 1 - 5 від загальної кількості військовослужбовців.

Як повідомлялося, раніше стало відомо, що міністр оборони Олексій Резніков 6 вересня підписав наказ про відтермінування строків узяття жінок на військовий облік на рік - до 1 жовтня 2023 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-