Зеленський - про російські паспорти в ОРДЛО: До кожного випадку слід підходити індивідуально

Зеленський - про російські паспорти в ОРДЛО: До кожного випадку слід підходити індивідуально

Укрінформ
У питаннях примусової паспортизації Росією українців в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не слід дотримуватися радикальних суджень.

На цьому наголосив Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу "Дом", повідомляє Укрінформ.

"Думаю, що до оцінки ситуації, в якій може опинитися людина, потрібно підходити розсудливо, з мудрістю і найголовніше — з мізками (якщо вони є у людей, які до чогось дуже радикального завжди закликають)", — сказав Зеленський.

Він припустив, що людина може опинитися у ситуації, коли відмовитися від російського паспорта неможливо.

Читайте також: Україна закликає ОБСЄ надати оцінку легітимності виборів у Держдуму з «голосуванням» ОРДЛО

"Звісно, слава тим людям і велика повага, хто зміг відмовитися від паспортизації, хто зміг піти від різних "документів" невизнаних "республік" і залишитися з українським паспортом. Звичайно, ми вам дуже вдячні, ви молодці. Але люди різні, обставини різні. Адже хтось залишився там доглядати за своїми рідними і, щоб вижити, вони змушені отримувати російські паспорти або якийсь інший "документ". Або щоб мати можливість там працювати, а їм кажуть: сюди ти не можеш влаштуватися без російського паспорта", — уточнив Зеленський.

Президент висловив переконання, що до кожного випадку отримання російського паспорта українцями в ОРДЛО варто підходити індивідуально, і зовсім не з позиції засудження.

Читайте також: В окупованому Донецьку запустили передвиборчу агітацію за «єдиноросів»

"Це не поблажливість моя до таких людей — це моє співчуття. Я вважаю, що ми повинні розуміти, що ситуації бувають різні й людей не можна ділити за паспортом. Людину потрібно зовсім інакше сприймати. Є вимушені в житті заходи, і ми всі, не пройшовши через такі випробування, не можемо оцінити це повністю правильно й адекватно. Тому я вважаю, що з погляду паспортизації говорити про людей складно, однозначно оцінювати не можна", — сказав Зеленський.

Водночас Президент відзначив, що примусовою паспортизацією українців на тимчасово окупованих територіях Донбасу Кремль порушує норми міжнародного права, а також хоче посилити позиції провладної партії Росії на виборах в Держдуму шляхом незаконного залучення електорату з ОРДЛО.

Читайте також: Мешканці окупованого Донбасу обурені вимогою «влади» щодо українських паспортів

"Оцінювати можна однозначно — Росія порушує міжнародне право. По суті, паспортизація (на території ОРДЛО - ред) нічим не відрізняється від паспортизації, яка була у Криму. Спочатку ти роздаєш паспорти Російської Федерації, а потім ходиш і кажеш: "Я захищаю своє населення", вже не тільки російськомовне. Не тільки культуру, а й те, що вони, мовляв, вже "своїх громадян захищають". Ось чому це небезпечно. А друга історія з паспортизацією — вибори до Держдуми, то ще кудись. І ось українці з російськими паспортами — їх садять до автобусів, вивозять, змушують голосувати. Це рабство якесь", — сказав Президент.

Зеленський додав, що після повернення ОРДЛО під юрисдикцію України період російської паспортизації не матиме історичного значення.

Читайте також: Російська паспортизація в ОРДЛО порушує «Мінськ» - Зеленський

"Але на милування нема силування. І як показує життя, такі кроки зазвичай історія змиває. Як після дощу, все це змиється, це все мине. І, можливо, колись в якихось книгах залишиться один рядок — ну, була в історії України паспортизація тоді ще окупованої частини Донбасу. Ну, була, а потім минула, й усе повернулося, й усе повернула Україна", — резюмував Президент України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-