Україна направить у Гаагу дані про обстріли Росією лікарень і будинків на Донбасі

Україна направить у Гаагу дані про обстріли Росією лікарень і будинків на Донбасі

Укрінформ
Офіс генерального прокурора підготував інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо фактів обстрілів РФ цивільних об’єктів на Луганщині.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба ОГП.

«Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав чергове інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників окупаційних адміністрацій РФ на території Луганської області», - йдеться у повідомленні.

Інформаційне повідомлення підготовлене Луганською облпрокуратурою разом із Луганським обласним правозахисним центром «Альтернатива» та представниками Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора на основі моніторингових візитів правозахисників у зону збройного конфлікту, інтерв’ю з постраждалими та матеріалів кримінальних проваджень.

Читайте також: Немає іншого виходу: Кравчук обіцяє дзеркальну відповідь на обстріли окупантів

В ньому є інформація про факти систематичного застосування РФ та підконтрольними їй НЗФ озброєння невибіркової дії, наслідки ураження яким непрогнозовані, та здійснення обстрілів цивільних об’єктів.

Йдеться про артилерійські обстріли лікарень, житлових будинків, об’єктів газо-, водо-, електропостачання, тобто тієї інфраструктури, що не використовується у військових цілях, а, отже, заборонені Женевською конвенцією 1949 року. «У повідомленні викладено інформацію про 34 факти невибіркових обстрілів. Наслідками таких дій з боку окупанта були численні ушкодження водогонів, гідротехнічних споруд, виробничих будівель та обладнання, перерви у водопостачанні та електроживленні у селищах Новотошківське, Вовчоярівка, Лоскутівка, Підлісне, Тошківка, Світличне, міст Гірське, Золоте та Попасна із загальною кількістю населення понад 40 тисяч», - уточнюється у повідомленні.

За даними ОГП, з 2014 року було встановлено більше 7 тисяч пошкоджених та зруйнованих об’єктів інфраструктури Луганської області. Лише за останній рік задокументовано 655 обстрілів з тимчасово окупованої території Луганщини, внаслідок яких пошкоджено 22 об’єкти цивільної інфраструктури, поранено 3 цивільних громадян, один чоловік загинув.

За словами Мамедова, органи прокуратури разом із правозахисниками роблять масштабну роботу. «Здійснений аналіз і зібрана доказова база доводить систематичність злочинних дій щодо мирних жителів Луганщини та цивільних об’єктів, що забезпечують життєдіяльність міст і надають медичну допомогу. В обласних прокуратурах на Донбасі запроваджений реєстр постраждалих в результаті збройного конфлікту, який дозволяє надати відповідну правову оцінку діям представників окупаційних адміністрацій, визначити обсяг збитків та відновити права жертв», - повідомив Мамедов.

Читайте також: Україна детально розповіла в ОБСЄ про порушення окупантами перемир

За його інформацією, у кримінальних провадження щодо злочинів, пов’язаних зі збройним конфліктом, встановлено більше 4,2 тисячі потерпілих, з яких понад 90% - саме фізичні особи. «328 цивільних отримали тілесні ушкодження, а 197 загинули внаслідок ворожих обстрілів», - зазначив посадовець.

Загалом до Офісу прокурора МКС направлено вже 16 інформаційних повідомлень щодо порушень міжнародного гуманітарного права в Криму та на Донбасі.

Раніше генпрокурор Ірина Венедіктова заявляла, що 70 громадянам РФ повідомлено підозру за розв’язання та ведення агресивної війни проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-