Єльченко в ООН: Обстріли Донецької фільтрувальної можуть викликати катастрофу, як на ЧАЕС

Єльченко в ООН: Обстріли Донецької фільтрувальної можуть викликати катастрофу, як на ЧАЕС

Укрінформ
На Донбасі Росія масштабно порушує міжнародне гуманітарне право, що призводить до загибелі цивільного населення й створює безпрецедентні екологічні ризики цілому регіону, аж до радіаційного й хімічного забруднення.
Про це постійний представник України при ООН Володимир Єльченко заявив під час дебатів Ради Безпеки ООН щодо захисту цивільного населення у збройних конфліктах, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“На жаль, в Україні ми нині бачимо приклад наслідків порушення одним з постійних членів Ради Безпеки ООН норм та принципів міжнародного права, включно з міжнародним гуманітарним правом”, - заявив Єльченко.

Він додав, що Україна вітає факт включення до доповіді генерального секретаря ООН щодо захисту цивільного населення того жахливого становища цивільних, які страждають від російської збройної агресії на Донбасі.

“Війна, яку веде Росія на Донбасі, перетворила життя цивільного населення на коловорот руйнувань та смерті. Кількість жертв серед цивільних осіб, згідно з даними Офісу з координації гуманітарних питань (ОКГП), нині вже становить більш 3300 осіб. Кожна третя загибла цивільна людина - це жінка чи дитина”, - наголосив дипломат.

Постпред України нагадав, що лише у лютому 2019 року автобус з цивільними особами підірвався в Оленівці Донецької області. Внаслідок вибуху протитанкової міни, двоє цивільних осіб загинули на місці.

Єльченко застеріг, що обстріли загрожують цивільному населенню також “безпрецедентною екологічною катастрофою” для всієї України.

“Наприклад, рішення російської окупаційної адміністрації припинити прокачку води через шахту ЮнКом, яку у радянські часи використовували для ядерних випробувань, становить загрозу радіоактивного забруднення ґрунтових вод, річок та загалом Азовського моря. Більше того, Донецька фільтрувальна станція, місце зберігання величезних обсягів хлорину, лишається під постійними обстрілами російських окупаційних військ. Інцидент на ній може стати порівнюваним за масштабом із катастрофою Чорнобиля”, - застеріг він.

За словами українського дипломата, Росія також продовжує розміщувати протипіхотні міни, водночас кількість нерозірваних снарядів збільшується на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, особливо у густонаселених районах. Єльченко нагадав, що Донбас вже став одним з найбільш забруднених мінами регіонів світу, а майже половина смертей цивільного населення сталася внаслідок підривів на мінах.

“Нещодавно ухвалений в Україні закон визначає правові рамки для гуманітарного розмінування, що дозволяє мінімізувати ризики для людей, які живуть на забруднених мінами територіях Донецької та Луганської областей ”, - підсумував він.

Читайте також: Єльченко написав голові Радбезу ООН лист-роз'яснення щодо "мовного" закону

На думку Єльченка, міжнародна дипломатія та діяльність ООН має бути ефективною, оскільки за останні 20 років таких дебатів Радбезу “мало що змінилося”. Водночас новітні технології, які мали би захистити людство від руйнівних наслідків воєн, поки не сприяють вирішенню реальних проблем. На думку українського представника, за останнє десятиріччя безпека у світі значно погіршилася, і для виправлення ситуації потрібен жорсткий контроль за дотриманням міжнародного гуманітарного права та невідворотної відповідальності за його порушення.

Фото: Георгій Тихий

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-