Росія використовує міграційну кризу, щоб розсварити Польщу з іншими країнами ЄС – експерт

Росія використовує міграційну кризу, щоб розсварити Польщу з іншими країнами ЄС – експерт

Укрінформ
Росія намагається використати міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні, щоб посіяти антипольські настрої в Брюсселі та антиєвропейські у самій Польщі.

Про це заявив Міхал Марек з Центру дослідження сучасного безпекового середовища у Кракові під час дискусії «Міграційна навала Лукашенка: цілі та інформаційне супроводження гібридної агресії проти ЄС», повідомили Укрінформу в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«Мета (міграційної кризи – ред.) – дестабілізація ситуації в Євросоюзі. Чи росіянам вдається це зробити? Як на мене, ні. Польща стоїть на захисті своїх кордонів, з боку Євросоюзу отримуємо сигнали підтримки: починається процес включення ЄС та НАТО у захист кордону. Польща не відчуває, що залишилася одна», – прокоментував він.

За його словами, Росія штучно створила проблему і зараз пропонує її вирішення, використовуючи кризу у своїх цілях: щоб змусити Захід сісти за один стіл переговорів.

«Потрібно моніторити, як Німеччина і Франція поставляться до того, що Росія лобіює себе як посередника у процесі закінчення цієї кризи. Бо вона сполучена з «Північним потоком-2», зі спробою анулюванням санкцій з Лукашенка. Сподіваюся, Захід розуміє, у що грає Путін і не сяде за цей стіл переговорів», - підкреслив Марек.

Як повідомлялося, 8 листопада велика група мігрантів зробила спробу масованого силового перетину кордону з Польщею.

До кінця листопада у прикордонній зоні Польщі з Білоруссю діє надзвичайний стан.

За даними польських прикордонників, з 8 листопада в безпосередній близькості від польського кордону знаходяться до 4 тис. осіб, які прагнуть потрапити на територію ЄС.

Кордон Польщі з Білоруссю наразі захищають близько 13 тис. військовослужбовців з чотирьох армійських дивізій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-