Львівська лікарня організувала акцію освітянам для профілактики раку молочної залози

Львівська лікарня організувала акцію освітянам для профілактики раку молочної залози

Фото, відео
Укрінформ
У Львові 5 міська клінічна лікарня і управління освіти департаменту гуманітарної політики міськради проводять спільну акцію «НаВЧИ турботи про себе». Освітяни впродовж місяця проходять мамографію або УЗД грудей для профілактики раку молочної залози.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради, передає Укрінформ.

«Акція «НаВЧИ турботи про себе» покликана насамперед подбати про вчителів, які часом надто заклопотані професією і не дбають про власне здоров’я. Ще одне завдання – продемонструвати своїм прикладом, що діагностика та профілактика попереджають захворювання. В цьому випадку говоримо про рак грудей та мамографію, яка діагностує це захворювання», - розповів генеральний директор КНП «5 міська клінічна лікарня м. Львова» Андрій Миськів.

За його словами, у жовтні впродовж 3-х тижнів лікарня забезпечує певні дні та години запису під акцію. Для проходження обстеження на безкоштовній основі, потрібно лише електронне скерування від лікаря.

Акція в лікарні триває уже 2 тижні, обстежено 86 жінок, і з них кожна 10-та має проблеми – зміни в тканині, тому була скерована до вузького спеціаліста – мамолога на дообстеження.

«Я також щойно пройшла мамографію. Охопити всіх в один період часу – нереально, тому ми працюємо з кожним районом окремо, і формуємо такі графіки, щоби всі охочі змогли пройти обстеження», - зазначила керівниця управління освіти міської ради Зоряна Довганик.

Як повідомлялося, нещодавно 5 міська клінічна лікарня Львова придбала за 6 млн грн новий сучасний мамограф. Мамографія – це рентгенологічний (променевий) метод візуалізації стану молочних залоз. За даними ВООЗ, мамографія є «золотим стандартом» променевої діагностики захворювань молочних залоз у всьому світі, адже показує найменші зміни.

Згідно із статистикою ВООЗ, рак грудей є найбільш розповсюдженим видом раку у всьому світі. В Україні це захворювання є лідером серед жіночої онкології. Вплинути на ситуацію може лише раннє виявлення хвороби, адже І стадію раку грудей виліковують у 95% жінок, ІІ стадію -  у 80%, а ІІІ стадію – у 50%.

Читайте також: Лікування all inclusive: як Туреччина зробила медицину своїм туристичним брендом

Проходити обстеження у мамолога потрібно щорічно, починаючи з 25 років. Лікар оцінює ризик розвитку раку молочної залози. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія.

Фото: Олександр Мазуренко, Львівська міська рада, відео: lvivadm

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-