На Рівненщині почали випуск халяльної екопродукції

На Рівненщині почали випуск халяльної екопродукції

Укрінформ
В інноваційний комплекс, що створив в регіоні нову виробничу екосистему, вкладено понад 70 млн. грн.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів директор нового підприємства Сергій Марчук.

«Будівництво розпочали навесні. Буквально усе, включаючи зведення приміщень, монтаж та закупівлю необхідного обладнання контролювали експерти з Туреччини, аби весь технологічний процес відповідав канонічним вимогам Ісламу (Шаріату). Виготовлятимемо халяльне м'ясо. Тобто те, яке можуть споживати як пересічні покупці, так і особи, що сповідують мусульманські традиції», - розповів Марчук.

За його словами, основна суть виготовлення напівобваленого м’яса, стейків – в особливому способі забою худоби, який здійснюється без електрошоку, швидкісно, що виключає присутність залишків крові у м’ясі. З огляду на існуючі вимоги до такої продукції, під час її приготування, використовуватимуть спеціальні мийні засоби, які не містять спирту. Діятиме і спеціальна ритуальна кімната, де перед забоєм, за ісламськими традиціями, звучатиме молитва.

 «Вже у жовтні підприємство отримає сертифікат «Халяль». Це дозволить нам експортувати продукцію в усі ісламські країни», - додає Марчук.

Він також зазначив, що на території інноваційного комплексу компанія збудувала відгодівельник, закупила кілька десятків теличок м’ясної абердино-ангуської породи. У перспективі це дасть можливість створити замкнутий цикл виробництва екологічно чистої продукції.

У новозбудованих цехах обвалювання, фасування, охолодження і на турецькій лінії вакуумування із потужними холодильними камерами створено комфортні умови праці для понад 30 місцевих мешканців, частина з яких стажувалися у Туреччині.

Такий інвестиційний проєкт, в який вкладено понад 70 млн. грн, дозволив створити на Рівненщині нову виробничу екосистему, в якій взаємостосунки між агровиробниками та вітчизняними й зарубіжним покупцями набувають нових, якісних показників.

Читайте також: Австрійське меню: від традиційних ковбасок до «лужних» наїдків

Як повідомляло агентство, Україна має можливості для збуту халяльної продукції на Близькому Сході. У найближчі роки цей ринок може стати одним із найпривабливіших для українських експортерів. Зростання цих продуктів настільки динамічне, що практично всі відомі гіганти світового ринку включили їх із позначкою «Халяль» у своє виробництво.

Фото: Рівненська обласна державна адміністрація

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-