У Тернополі озеро очистили штучно заселені водорості

У Тернополі озеро очистили штучно заселені водорості

Укрінформ
Покращення показників прозорості та якості води спостерігається на міській водоймі Тернополя через сприятливу дію заселених тут водоростей.

Про це передає Укрінформ з посиланням на повідомлення пресслужби міської ради.

«Спільно з екологами розробили програму, яка розрахована на кілька років, для комплексної очистки та зариблення ставу. Зокрема, збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна озера. Також у цьому році ми використали спеціальні водорості хлорели та сценедесмусу, які очищують воду від шкідливих елементів. І є результат – озеро стало чистішим, немає цвітіння та неприємного запаху води», - зазначає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Також повідомляється, що завершальним етапом очищення Тернопільського ставу буде додаткове зариблення водойми, яке заплановано цієї осені.

Як повідомляв Укрінформ, на основі оригінальних наукових розробок, отриманих і запатентованих молодими вченими лабораторії екотоксикології і біомониторингу Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, успішно апробовано метод альголізації процесу біотехнологічного розмноження та вселення у водойму оригінальних штамів водоростей і вищих видів рослин.

Це дозволило не тільки призупинити «цвітіння води», але й використовувати її для рекреаційного, комунально-побутового та рибогосподарського призначення.

Читайте також: У львівському парку облаштували «Квітковий фонтан»

У межах програми екологічного поліпшення стану міської водойми науковці Тернополя працюють над створенням промислового біореактора для отримання біомаси культур одноклітинних зелених водоростей.

Це дозволить нарощувати біомасу одноклітинних зелених водоростей у сконструйованому біореакторі неперервного культивування задля очищення міського озера за допомогою організмів-аеробів та організмів-акумуляторів біогенів (насамперед, азоту і фосфору).

Тернопільський став або озеро – штучна водойма площею у 300 га, створена в нинішньому обласному центрі на місці боліт на річці Серет. Повний об'єм водойми – майже 13 млн куб м. Озеру приблизно стільки ж років, як і місту Тернополю – понад 480 років.

Фото з відкритих джерел

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-