Дачниця з Хмельниччини вирощує 80 сортів картоплі

Дачниця з Хмельниччини вирощує 80 сортів картоплі

Укрінформ
На Хмельниччині дачниця вирощує 80 сортів картоплі німецької, голландської та української селекції.

Про це дачниця-любителька Валентина Мордик розповіла кореспондентові Укрінформу.

«На дачі картоплю вирощую на площі майже 40 соток. Серед 80 сортів, які планую посадити цього року, найбільше німецьких, бо вони не вироджуються упродовж 5-6 років. Вирощую і голландські сорти, але вони через 3 роки вироджуються, а ще українські, які дуже залежать від погодних умов», - зазначила Мордик.

Дачниця каже, що за весь час, відколи вирощує картоплю, апробувала 2,5 тисячі сортів. Від білоруської селекції довелося відмовитися, бо вона не любить глинисту землю дачі. Цього року в колекції Валентини Мордик з’явилося 10 нових сортів. Насіння вона замовляє у селекціонерів або тих, хто професійно займається вирощуванням картоплі.

Серед картоплі, що росте на дачній ділянці, є ранньо-, середньо- та пізньостиглі сорти. Деякі цвітуть, а інші – ні. Дачниця також вирощує картоплю, бульби якої червоного та синього кольорів.

Жінка ділиться, що картоплю садить і в подальшому обробляє лише руками. Від допомоги техніки відмовляється, адже трактор ріже картоплю, може залишити її в землі, а ще такий спосіб призводить до плутанини в сортах.

Читайте також: На Львівщині 39 господарств виробляють органічну продукцію

Дачниця радить не поспішати з висадкою картоплі. Зараз вона її дістала з погреба і пророщує, а садити під заступ буде, коли земля добре прогріється, адже тоді вона сходить уже за тиждень і її можна одразу сапати та підгортати.

Фото: Суспільне.Поділля

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-