У МВС анонсували впровадження в Україні послуги онлайн-зміни місця реєстрації громадян

У МВС анонсували впровадження в Україні послуги онлайн-зміни місця реєстрації громадян

Укрінформ
В Україні невдовзі зареєструвати або змінити місце реєстрації можна буде повністю онлайн - на порталі «Дія» або через відповідний мобільний застосунок.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє пресслужба Міністерства внутрішніх справ.

«Планується, що невдовзі зареєструвати або змінити місце реєстрації можна буде повністю онлайн - на порталі Дія або через відповідний мобільний застосунок. Для цього користувачеві необхідно буде зареєструватися (авторизуватися), заповнити заяву та підписати її КЕП», - йдеться у повідомленні.

За інформацією МВС, спочатку ця послуга буде доступна для українців, які мають ID-картку, а після прийняття відповідного закону - і для власників паспорта-книжечки.

У міністерстві зазначили, що з 1 квітня 2021 року інформацію про реєстрацію місця проживання громадян ДМСУ отримує від органів реєстрації виключно в електронному вигляді.

Такі відомості надходять до відомчої інформаційної системи ДМС (ВІС ДМС) з подальшою їх передачею до Єдиного державного демографічного реєстру.

Для виконання цього проєкту Міграційна служба здійснила низку важливих заходів.

Зокрема, серед цих заходів - було розроблено та впроваджено нове програмне забезпечення та налагоджено е-взаємодію між органами реєстрації та ДМС; забезпечено доступ тергромад до модернізованого веб-порталу «Реєстр територіальних громад» на офіційному веб-сайті ДМС; розроблено програмне забезпечення для автоматизації роботи відділів обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ДМС; створено та успішно запущено електронний адресний реєстр для інформаційних систем ДМС і територіальних громад України.

Також було проведено з працівниками органів реєстрації необхідну роз’яснювальну та підготовчу роботу щодо ведення реєстрів територіальних громад в електронному вигляді та електронного обміну інформацією.

«Важливо, що на веб-порталі ДМС «Реєстр територіальних громад» забезпечено реєстрацію 1403 (97% від загальної кількості) органів реєстрації. Це дозволить таким органам не лише передавати в режимі онлайн актуальну і повну інформацію до ВІС ДМС, але й вирішити проблему накопичення неякісних даних та їх дублювання», - додали у міністерстві.

Уточнюється, що наразі до ВІС ДМС вже передано інформацію про реєстрацію місця проживання майже 5,5 млн осіб з реєстрів територіальних громад Києва, Харкова, Кривого Рогу, Вінниці, Маріуполя та Луцька.

Читайте також: «Теплі кредити»: за перший тиждень програмою скористалися майже 800 сімей

Окрім того, на веб-порталі ДМС «Реєстр територіальних громад» вже внесено дані щодо 16 млн громадян, уточнили у МВС.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня у ДМС поінформували, що в Україні з початку цього року було оформлено 374 112 біометричних закордонних паспортів.

Фото з відкритих джерел

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-