Пісторіус у Брюсселі: Обговоримо ініціативу про 2 мільйони артснарядів для України

Пісторіус у Брюсселі: Обговоримо ініціативу про 2 мільйони артснарядів для України

Укрінформ
Україна нині, як ніколи, потребує військової підтримки, і партнери мають її надати та водночас посилювати власні оборонні потужності.

Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у вівторок перед початком зустрічі голів оборонних відомств ЄС у Брюсселі, передає кореспондент Укрінформу.

«Я глибоко переконаний, що зараз, як ніколи, важливо надавати Україні постійну та енергійну підтримку», - заявив політик і підкреслив, що Німеччина, новий уряд продовжує активно надавати допомогу Україну.

В Брюсселі центральним питанням обговорення 20 травня, за словами Пісторіуса, є ініціатива Високого представника ЄС щодо постачання Україні 2 мільйонів артилерійських боєприпасів цього року. Німеччина, запевнив її представник, відіграватиме в цьому значну роль.

Окрім того, за словами Пісторіуса, необхідно поглиблювати співпрацю з Україною у виробництві зброї. Він указав на можливість розширити кількість та якість спільних підприємств з українською оборонною промисловістю, що вже робиться.

«Водночас, ми можемо забезпечити кошти для кращого використання вільних виробничих потужностей в українській оборонній промисловості через українські замовлення», - додав міністр.

Така співпраця, на його думку, буде корисною і для посилення обороноздатності Європи, де треба «дуже швидко усунути прогалини в можливостях наших збройних сил». Німецький міністр переконаний, що, об’єднавши гроші та ухвалюючи рішення разом, можна досягти більшого «з тією ж сумою грошей, ніж якби кожен працював сам на себе».

Читайте також: Європа допоможе ЗСУ не втратити боєготовності під час перемир'я - Пісторіус

Правильним, на думку Пісторіуса, є підхід розподілу сфер відповідальності - «провідної нації», що допоможе підвищити ефективність спільної оборони. Німецька пропозиція полягає в тому, щоб країни взяли на себе відповідальність у сферах, у яких вони мають особливі компетенції. Наприклад, ФРН досягла з 2022 року прогресу в галузі протиповітряної оборони завдяки ініціативі «Європейський небесний щит». Тож Німеччина готова взяти на себе роль «провідної нації» не лише в протиповітряній обороні, але й у наземних та морських системах: вона пропонує партнерам рамкові контракти на танки Leopard 2 A8 та 212 підводних човнів класу Zidean.

Читайте також: Путін продовжує грати на затягування часу - Пісторіус

Як повідомлялось, сьогодні, 20 травня, у Брюсселі відбудеться Рада міністрів ЄС із зовнішніх відносин за участю як міністрів закордонних справ, так і міністрів оборони. На обох зустрічах ключовим питанням буде продовження допомоги ЄС для України і підтримка її зусиль у досягненні справедливого та стійкого миру.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-