Вісім країн ЄС закликали обмежити пересування російських дипломатів - Reuters

Вісім країн ЄС закликали обмежити пересування російських дипломатів - Reuters

Укрінформ
Вісім глав МЗС Європейського Союзу закликали блок заборонити російським дипломатам вільно пересуватися територією ЄС та обмежити їхнє пересування країнами, де вони акредитовані.

Про це йдеться у листі міністрів до глави зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Лист, датований 11 червня, підписали міністри закордонних справ Чехії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі, Румунії та Чехії.

«Вільне пересування власників російських дипломатичних і службових паспортів, акредитованих в одній державі перебування, по всій Шенгенській зоні полегшує зловмисну діяльність», - йдеться в листі.

Читайте також: На Саміті миру говоритимуть про зменшення пов’язаних з війною ризиків та ізоляцію РФ - експерти

Міністри заявили, що розвідка, пропаганда «або навіть підготовка саботажних актів є основним робочим навантаженням для великої кількості російських «дипломатів» в ЄС», і хоча висилка має важливе значення, загроза залишається.

Міністри підкреслили, що, на їхню думку, ЄС має суворо дотримуватися принципу взаємності та обмежити пересування членів російських дипломатичних місій та членів їхніх сімей лише територією держави їхньої акредитації.

«Цей захід значно звузить оперативний простір для російської агентури», - зазначається у листі.

Читайте також: Глава МЗС Австрії про висилку російських дипломатів: Вони перейшли «червону лінію»

Як повідомляв Укрінформ, 27 травня глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив, що його країна вводить обмеження на пересування російських дипломатів по території країни, які стосуватимуться усіх, крім посла РФ.

Раніше міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський пропонував включити у новий пакет санкцій ЄС проти Росії обмеження пересування російських дипломатів у межах Шенгенської зони.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-