Литва хоче посилити законодавство щодо громадянства

Литва хоче посилити законодавство щодо громадянства

Укрінформ
МВС Литви представило на затвердження проєкт поправок до закону про литовське громадянство.

Він, зокрема, обмежує можливості набуття або відновлення литовського громадянства для осіб, що становлять загрозу нацбезпеці, і розширює підстави для позбавлення громадянства. Як передає Укрінформ, про повідомляє Delfi.

«Особи, які займаються антидержавною діяльністю та підтримують країни-агресори, не можуть бути громадянами Литовської Республіки. Ці поправки дають державі інструменти для захисту інтересів національної безпеки», – наголосив ініціатор проєкту, міністр внутрішніх справ Агне Білотайте.

У поправках до закону про громадянство Литовської Республіки пропонується позбавляти громадянства осіб, які мають подвійне громадянство, але становлять загрозу безпеці Литовської держави, які відкрито підтримують іноземну державу, що загрожує інтересам безпеки Литви та інших держав ЄС та їх союзників, які підтримують діяльність іноземної держави, котра порушує принципи та норми міжнародного права, або які беруть участь у такій діяльності.

Читайте також: Країни Балтії до 7 серпня повідомлять Росію про відключення від спільної енергосистеми

За наявності таких умов пропонується позбавляти громадянства незалежно від підстав для його набуття.

Для запобігання потенційним загрозам інтересам національної безпеки пропонується закріпити заборону на відновлення, збереження або повернення литовського громадянства таким особам.

Як повідомлялося, 12 червняі литовський Регіональний адміністративний суд відхилив скаргу про позбавлення литовського громадянства Адольфаса Камінскаса, чоловіка Олени Камінскас, матері дітей ексміністра оборони Росії Сергія Шойгу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-