Латвія вимагає від 34 громадян РФ добровільно виїхати з країни

Латвія вимагає від 34 громадян РФ добровільно виїхати з країни

Укрінформ
Латвійське управління у справах громадянства та міграції (УСГМ) видало 34 розпорядження про виїзд громадянам Росії, які не виконали вимог Закону про імміграцію та не подали документи на одержання посвідки на проживання.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс, передає Укрінформ із посиланням на Delfi.

За його словами, контролюючи виконання нових вимог Закону про імміграцію Латвії, прикордонники провели близько 800 фізичних перевірок та отримали інформацію про трохи менше 600 осіб, які залишили Шенгенську зону. Понад 100 людей не було виявлено за місцем проживання, але немає і даних про те, що вони залишили Латвію, розповів Козловскіс.

«Справа з цими поправками і вимогами рухається... Наразі до примусового видворення ми не дійшли, але ми, звичайно, будемо працювати. Я допускаю, що в кінцевому підсумку будуть (примусові видворення – ред.), але я бачу, що люди, які розуміють, що це був не жарт і вимоги реальні, до фізичного видворення не доходять і шукають шлях, як їм самим залишити країну», - сказав глава МВС Латвії.

Читайте також: Латвія видала перші приписи на виїзд громадянам Росії

Латвійський закон про імміграцію передбачає, що термін дії постійної посвідки на тимчасове проживання, виданої громадянам Росії, закінчився у вересні 2023 року. Щоб жити в Латвії, їм потрібно було подати документи на статус постійного жителя Євросоюзу, а для цього подати в УСГМ довідку про знання державної мови на мінімальному рівні та наявність фінансових коштів. Люди віком від 75 років від іспиту звільнені.

В останній момент перед набуттям нормами чинності латвійські політики внесли в закон поправки, що передбачають для громадян Росії, які проживають у Латвії, ще два роки, протягом яких вони мають скласти іспит з латиської мови, щоб легально продовжити перебування в Латвії. Для цього вони мають отримати щонайменше тимчасову посвідку на проживання.

Як повідомляв Укрінформ, Литва видворила громадянина РФ Володимира Водо, який проживав у балтійській країні 35 років, через загрозу національній безпеці.

Фото: VDD

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-