Естонія планує збільшити видатки на оборону до 5% ВВП

Естонія планує збільшити видатки на оборону до 5% ВВП

Укрінформ
У найближчі два роки витрати на оборону Естонії мають бути збільшені до 5% ВВП, щоб закупити необхідні боєприпаси на 1,5 мільярда євро.

Про це сказав глава Сил оборони Естонії генерал Мартін Херем, передає Укрінформ з посиланням на ERR.

За словами Херема, відсоткове співвідношення є надто загальним, і Сили оборони мають вказати конкретні суми, які найближчими роками слід направити на державну оборону.

«У наступні роки оборонний бюджет має бути значно більшим, ніж зараз, а потім він знову буде трохи меншим, тому що ми можемо розрахувати, скільки йде на закупівлі, а скільки на технічне обслуговування. Це не означає, що він повинен становити 5% у наступні 10 років, 5% можуть бути протягом наступних двох років, а потім - трохи нижче», - сказав Херем.

За його словами, відомо, скільки російських військ може виступити проти Естонії та що потрібно зробити, щоб швидко зупинити агресію. «Це не одна Естонія, ми разом із нашими союзниками, але ми повинні подбати про свою частку заздалегідь. Це буде 1,5 мільярда на боєприпаси. Це означає вести війну, в якій більшість цілей знищуються не в контакті з нами, а далі. І це той фактор, де в українців сьогодні проблема», - вважає Херем.

Він зазначив, що йдеться не просто про запит додаткових грошей, а про "конкретну операційну потребу".

Глава Сил оборони також підкреслив, що питання в тому, скільки часу має Естонія. «Коли Росія піде з України, то на підготовку потрібно кілька років. Я думаю, що у нас може бути не більше трьох років. Ми зробили розрахунки, але 1,5 мільярда боєприпасів не вистачатиме», - пояснив Херем.

Своєю чергою канцлер Міноборони Естонії Кусті Салм додав, що сума у 1,5 мільярда євро є не ідеальною, а мінімальною і надзвичайно необхідною. Він також пояснив, що якщо частка видатків на оборону становить 3%, то це приблизно 9-10% державного бюджету. «Весняний прогноз (Міністерства фінансів) означає, що протягом наступних чотирьох років у нас буде на 170 мільйонів євро менше грошей, ніж раніше. Тепер уряд має вирішити, як впоратися з цими цифрами», - зазначив Салм.

За його словами, щодо витрат Естонії на держоборону – це великі відсотки, але номінально суми дуже малі. «Сполучені Штати витрачають ту суму, яку ми вкладаємо в держоборону на рік, за менший час, ніж потрібно для перельоту з Таллінна до Вашингтону літаком», - пояснив Салм.

Читайте також: Країни НАТО повинні збільшити витрати на оборону до 3% ВВП - Дуда

Як повідомлялось, у березні Міністерство оборони Естонії розробило план допомоги Україні на 120 млрд євро.

Фото: Ken Mürk/ERR

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-