Громадянина Латвії обвинувачують у тому, що він їздив в Україну для здійснення диверсії

Громадянина Латвії обвинувачують у тому, що він їздив в Україну для здійснення диверсії

Укрінформ
Латвійська прокуратура обвинувачує громадянина Латвії в тому, що він їздив в Україну з метою скоєння диверсії.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на латвійського мовника LSM.

Як зазначається, обвинуваченим є Іван Тарабанов, розгляд його справи у Ризькому міському суді призначено на 7 червня.

У прокуратурі підтвердили журналістам, що чоловіка обвинувачують у спробі незаконної участі у збройному конфлікті (на боці країни-агресора) та поїздці з метою тероризму. Нині він перебуває під вартою.

У січні 2022 року обвинувачений, не будучи військовослужбовцем Національних збройних сил Латвії (НСЗ), отримав від точно не встановленої у кримінальному процесі особи, «Олександра», наказ здійснити диверсію з використанням підпалу на території України. Потім чоловік виїхав на територію України для проведення операції. Це є порушенням положень латвійського закону про участь НСЗ Латвії в міжнародних операціях, що встановлює правовий порядок участі осіб у збройному конфлікті, який відбувається за межами Латвії.

Читайте також: Ґвалтівник зі США втік до Росії, щоб воювати проти України

Прокуратура не надала журналістам додаткової інформації про висунуті обвинувачення. Справу розслідувала латвійська Служба державної безпеки (VDD), після чого її передали до прокуратури.

Наразі VDD розслідує ще одну кримінальну справу щодо незаконної участі у війні в Україні. Ця кримінальна справа була порушена після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Справу порушено стосовно громадянина Латвії, який служив у НЗС 15 років тому. Причиною його звільнення стало дисциплінарне стягнення за самовільну відсутність на службі. Наразі немає відомостей про те, що латвійським правоохоронцям вдалося його затримати.

Нещодавно VDD також підтвердила, що перевіряє інформацію про можливу незаконну участь ще кількох людей у війні в Україні на боці російських збройних сил.

Читайте також: На боці РФ в Україні воюють десятки тисяч найманців з Африки та Азії - Центр нацспротиву

Як повідомляв Укрінформ, на боці України у відсічі російській агресії воює певна кількість громадян Латвії. Першим загиблим з них став 28-річний Віталійс Смирновс, який загинув у ніч проти 1 жовтня 2023 року неподалік міста Лиман Донецької області.

Foto: Freepik stock images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-