США готувалися до можливого ядерного удару Росії по Україні у 2022 році - CNN

США готувалися до можливого ядерного удару Росії по Україні у 2022 році - CNN

Укрінформ
Наприкінці 2022 року США почали "ретельно готуватися" до можливого ядерного удару Росії по Україні.

Про це CNN повідомили два високопосадовці з адміністрації Байдена, передає Укрінформ.

За словами одного із співрозмовників, "побоювання адміністрації були не просто гіпотетичними - вони ґрунтувалися на певній інформації, яку ми отримали". З кінця літа до осені 2022 року Рада національної безпеки США скликала низку засідань, щоб розробити плани дій у надзвичайних ситуаціях.

В адміністрації Байдена вважали, що "втрата" Росією Херсона наприкінці 2022 року може стати "потенційним спусковим гачком" для застосування ядерної зброї Росією, яка розглядає можливість її використання в разі "екзистенційної загрози російській державі", сказав високопосадовець. Також Росія може розглядати тактичний ядерний удар як стримуючий фактор проти подальших втрат підконтрольних їй територій в Україні і проти будь-якого потенційного нападу на саму Росію.

Водночас російська пропаганда поширювала фейк про українську "брудну бомбу". Американські та західні чиновники відкинули його, зазначивши, що "ці заяви не мали під собою жодного підґрунтя".

Пізніше західні розвідувальні служби отримали інформацію про те, що російські офіційні особи відкрито обговорюють можливість ядерного удару. Один із чиновників зазначив, що це "обговорювалося на нижчих рівнях російської системи".

Проте США жодного разу не виявили даних, які б вказували на те, що Росія вживає заходів для мобілізації своїх ядерних сил. Однак американські посадовці не були впевнені, що дізнаються, чи переміщує Росія тактичну ядерну зброю, адже на відміну від стратегічної, тактична або бойова ядерна зброя достатньо мала, щоб її можна було тихо переміщати і використовувати зі звичайних систем, які вже розгорнуті на полі бою в Україні.

США також тісно співпрацювали зі своїми союзниками як над розробкою планів на випадок російської ядерної атаки, так і над передачею попереджень російській стороні про наслідки такого удару. Крім того, США намагалися заручитися підтримкою країн, що не є членами Альянсу, зокрема, Китаю та Індії, щоб утримати Росію від такої атаки.

Наразі американські і європейські чиновники вважають, що небезпека зменшилася, коли війна на сході України увійшла в період відносної стагнації.

Читайте також: Росія для знищення супутників розробляє ядерну космічну зброю - CNN

Як повідомляв Укрінформ, офіційний Вашингтон назвав заяви президента РФ Путіна про можливість застосування ядерної зброї «безвідповідальною риторикою» та нагадав, що Сполучені Штати попередили Росію про можливі наслідки в разі такого кроку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-