У Німеччині відкриють два центри українських досліджень

У Німеччині відкриють два центри українських досліджень

Укрінформ
У Німеччині при університетах Франкфурта-на-Одері і Регенсбурга з'являться центри українських досліджень.

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ.

Центри мають на меті поширити у Німеччині знання про Україну і скоординувати німецьких дослідників у сферах соціальних і гуманітарних наук, які займаються Україною, а також налагодити зв'язки з науковцями в Україні.

Як зазначається, до 2028 року МЗС Німеччини надасть на ці потреби п'ять мільйонів євро. Допомога надаватиметься через Німецьку службу академічних обмінів (DAAD).

В рамках конкурсу серед німецьких університетів, які хотіли відкрити центри українських досліджень, DAAD визнала переможцями Університет Регенсбурга, а також консорціум, очолюваний університетом Віадріна у Франкфурті-на-Одері.

"Невдовзі після другої річниці російського нападу на Україну ми як DAAD даємо цією підтримкою чіткий сигнал співпраці і солідарності. Обидва центри посилять знання про Україну в Німеччині й інтенсивно співпрацюватимуть при цьому з партнерами в Україні", - зазначив президент DAAD Йойбрато Мухерджі.

Переможці конкурсу отримають 750 тисяч євро на розбудову центрів українських досліджень уже цього року, решту коштів - протягом наступних трьох років.

Читайте також: Україна значно збільшує витрати на наукові розробки - Лісовий

Міждисциплінарний центр постане на базі проєкту "Простір міркувань про Україну" (Denkraum Ukraine) у Регенсбурзі та консорціуму, до якого, крім Університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері, входять також низка вищих шкіл та наукових центрів Берліна.

Спільні дослідження, якими опікуватимуться центри, будуть презентовані як у фахових колах, так і широкому загалу. Покращувати знання про Україну, за задумом DAAD, мають не в останню чергу й представники німецьких інституцій, які в майбутньому будуть залучені до повоєнної відбудови України.

"Війна Росії проти України показала, що нам у Німеччині потрібно більше знань про Східну Європу і, зокрема, про Україну. Відбудова країни і зближення України з Європейським Союзом вимагають і від нас поглиблених знань про історію, політику, економіку і суспільство України. Обидва центри робитимуть для цього важливий внесок", - наголосив президент DAAD.

Як повідомлялося, 8 листопада 2023 р. міністр освіти та науки Оксен Лісовий і міністр освіти та наукових досліджень ФРН Беттіна Штарк-Ватцінгер підписали спільну декларацію про наміри щодо співробітництва.

Очікується, що у Києві, Харкові та Львові за підтримки уряду Німеччини відкриються центри передових досліджень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-