Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Українські біженці в Німеччині

Українські біженці в Німеччині

Укрінформ
У 2023 році зросла частка українців, які хочуть залишитися в Німеччині назавжди або на кілька років

Як показує опитування, проведене «Вокс Україна», та інші опитування українських біженців, вони переважно розмістилися у Німеччині та Польщі (Німеччина, відчуваючи дефіцит робочої сили, спрощувала в’їзд для українців і до 2022 року, а тепер надає біженцям одні з найкращих умов).

Німецька агенція «Інститут економічних досліджень» (ifo) періодично публікує дані опитувань біженців, а статистичний портал «Statista» надає інформацію про загальну кількість українських біженців у Німеччині. Базуючись на цих даних, можна зробити декілька висновків. По-перше, кількість українських біженців у Німеччині стрімко зростала навесні 2022 року. Починаючи з кінця літа 2022 року вона практично стабілізувалася й станом на жовтень 2023 року становила трохи більше 1 млн осіб (рис. 1).

Рисунок 1. Кількість офіційно зареєстрованих українських біженців у Німеччині

Джерело: дані про загальну кількість українських біженців

Гендерний склад біженців трохи змінився – так, якщо навесні 2022 року жінки становили 93% біженців, то влітку 2023 року – лише 79%. Дещо скоротилася частка біженців, які приїхали з дітьми (з 67% до 60% за той самий період) та відповідно виросли частки біженців, які живуть самі або з партнером/кою – таких улітку 2023 року було 18% та 32% порівняно з 13% та 16% навесні 2022 року (рис. 2). 

У 2023 році порівняно з 2022-м дещо виросла частка українців, які хочуть залишитися в Німеччині назавжди або на кілька років (рис. 3).

Рисунок 2. Розподіл українських біженців у Європі відповідно до того, з ким вони проживають

Джерело: опитування Інституту економічних досліджень 

Рисунок 3. Бажання залишитися в Німеччині

Джерело: опитування українських біженців, які проживають у Німеччині

Автори:

Валентина Лапа, стажерка Індексу реформ

«Вокс Україна»

«VoxUkraine» – аналітичний центр, який досліджує розвиток економіки, державного управління, суспільних та реформаторських процесів

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-