Румунія, Болгарія і Туреччина створили групу з мінної протидії у Чорному морі

Румунія, Болгарія і Туреччина створили групу з мінної протидії у Чорному морі

Укрінформ
Три Чорноморські країни-членкині НАТО: Румунія, Болгарія та Туреччина підписали меморандум про створення та діяльність оперативної групи протимінних заходів у Чорному морі.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на TRT Haber.

“Згідно з підписаним Меморандумом, двічі на рік збиратиметься комітет у складі командувачів Військово-Морських Сил трьох країн в рамках організаційної структури. Цей комітет одностайно ухвалюватиме рішення щодо діяльності цільової групи та, коли виникнуть відповідні умови, визначення та прийняття країн, які братимуть участь після закінчення війни”, - повідомляє телеканал.

Зазначається, що ця ініціатива відкрита “лише для кораблів трьох прибережних країн-союзників”, участь інших чорноморських країн буде можливою, але за умови одностайної згоди трьох країн-підписанток. Участь інших країн, які не мають виходу до Чорного моря, теж буде можливою, але після закінчення війни.

Читайте також: На розмінування Чорного моря підуть роки: Неїжпапа розповів про три етапи

“Участь країн, які не мають виходу в Чорне море, буде можлива лише за умови припинення воєнного стану. Вони можуть забезпечувати навчання, логістику та підтримку обладнання під час процесу, але вони не можуть заводити кораблі. Монтре є запорукою стабільності в Чорному морі. Не може бути ситуації, протилежної до положень конвенції Монтре”, - повідомляє телеканал із посиланням на джерела, наближені до процесу.

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні минулого року Румунія, Болгарія та Туреччина провели закриті переговори щодо створення спільної групи з розмінування Чорного моря.

Фото з сайту trthaber.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-