Рада ЄС та Європарламент досягли згоди щодо покарання за допомогу Росії в ухиленні від санкцій

Рада ЄС та Європарламент досягли згоди щодо покарання за допомогу Росії в ухиленні від санкцій

Укрінформ
Іспанське головування в Раді ЄС та Європейський парламент завершили переговори щодо закону ЄС, який запроваджує кримінальне покарання за порушення санкцій ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС, передає Укрінформ.

Ця директива гарантує, що ті, хто порушує або обходить санкції ЄС, будуть притягнуті до відповідальності. В Раді ЄС зазначають, що це набуває особливого значення в контексті російської агресивної війни проти України. Закон встановлює, що держави-члени повинні будуть визначити певні дії як кримінальні злочини, серед яких: допомога особам, на яких поширюються обмежувальні заходи ЄС, обійти заборону на в'їзд; торгівля підсанкційними товарами та здійснення транзакцій з державами чи організаціями, які підпадають під обмежувальні заходи ЄС; надання фінансових послуг або здійснення фінансової діяльності, які заборонені або обмежені.

Торгівля військовими матеріалами буде вважатися кримінальним злочином не лише тоді, коли вона здійснюється навмисно, але й тоді, коли вона здійснюється з серйозної недбалості.

У Раді ЄС зазначили, що держави-члени повинні забезпечити, щоб порушення санкцій ЄС каралося ефективними і стримуючими кримінальними покараннями.

У директиві йдеться, що якщо порушення обмежувальних заходів відбувається навмисно, максимальне покарання має передбачати тюремне ув'язнення. Зокрема, держави-члени повинні забезпечити, щоб злочини, каралися максимальним покаранням у вигляді позбавлення волі на строк не менше одного року або не менше 5 років, залежно від злочину. Держави-члени можуть прийняти рішення про імплементацію законів, які передбачають більш суворі покарання.

Крім позбавлення волі, на порушників обмежувальних заходів ЄС можуть накладатися штрафи.

Тепер попередня угода буде передана представникам країн-членів (Coreper) для схвалення. У разі схвалення, текст буде офіційно затверджений Радою ЄС та Європейським Парламентом.

Читайте також: Євродепутати підготували звернення до Конгресу США з проханням допомогти Україні - Reuters

Як повідомляв Укрінформ, уряд Великої Британії запровадив нові санкції щодо окремих осіб і груп, які займаються експортом військового обладнання в РФ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-