Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Пазл, якого бракувало: німці побачили мотиви російської диверсії на путінських «Потоках»

Пазл, якого бракувало: німці побачили мотиви російської диверсії на путінських «Потоках»

Блоги
Укрінформ
Хто здав московські плани Міністерству економіки ФРН

В німецьких ЗМІ вийшла низка публікацій (див. посилання наприкінці цієї статті). Кремль задумав навесні 2022 року як газовою зброєю зламати підтримку України з боку Німеччини. Не німецькі спецслужби, а двоє росіян стали на заваді Путіну занурити Німеччину в хаос (простіше кажучи – здали путінські плани Міністерству економіки ФРН). Провідну роль мала відіграти дочка Газпрому «Gazprom Germania», яка фактично контролювала через постачання газу критично важливу інфраструктуру Німеччини. Побіжно зауважу, що про масштаб загрози, генерованої схемою «Gazprom Germania» йшлося в моїй спільно з колегами статті «Перемога газократії над демократією, або Про російські потоки європейської газової корупції» від 5 серпня 2014 року.

Німецькі видання тепер зазначають що навесні 2022 року Німеччина опинилася під загрозою повсюдного відключення енергопостачання, оскільки дочірня компанія Газпрому забезпечувала газом майже 250 муніципальних підприємств (опалення та гаряча вода мільйонам німців і підприємствам), майже 700 газових електростанцій, 250 промислових підприємств, зокрема хімічні та металургійні гіганти.

Два російські менеджери звернулися до Міністерства економіки, щоб здати цей план Путіна. Видання резонно зазначають, що сьогодні обидва мусять побоюватися за своє життя. Уряд Німеччини мав лише 50 годин, щоб ухвалити рішення. І це рішення було ухвалено – на «Gazprom Germania» негайно введено зовнішнє управління – через регулятор. Головну атаку Путіна на Німеччину було відбито на 39-й день війни Росії проти України, 4 квітня 2022 року!

Тепер цілком логічною виглядає подія 26 вересня – підрив «Північних потоків». Оскільки холодною весною німців не вдалось покарати за підтримку України та «поставить на колени» за «Сценарієм А», то взялись за розкрутку «Сценарію В». Для початку сценарію 12 травня Газпром оголосив, що не буде прокачувати газ по газопроводу «Ямал – Європа». А далі, 14 червня, пішла «проблема» з турбінами Сіменса, яка «раптово» виникла на компресорній станції першого «Північного потоку» і зумовила скорочення постачань російського газу в Німеччину (читай – просто прикрутили кран). Німецькі клієнти Газпрому стали натякати йому про можливі арбітражні позови за невиконання зобов’язань. Отож 18 липня Газпром, відчуваючи, що пахне смаленим, оголосив про форс-мажор – мовляв, ми тут ні до чого, це через ваші західні санкції ми не можемо відремонтувати турбіну і поставити її на місце, щоб постачати газ в повному обсязі.

Чим завершилась епопея з ремонтом тої турбіни, коли, незважаючи на те, що і уряд ФРН, і уряд Канади за підтримки Єврокомісії та Держдепу США пішли на поступки Газпрому, щоб зняти санкції і відремонтувати турбіну? Не зважаючи на цю «добру волю» (і цілковиту ганьбу) західних урядів, в кінцевому підсумку, 31 серпня 2022 року постачання газу по ПП1 було припинено. На російських пропагандистських ЗМІ восени стали крутити ролики про те, якою холодною буде зима 2022–2023 рр., та як Європа замерзатиме без російського газу.

Німецькі компанії тимчасом стали погрожувати Газпрому зверненнями до арбітражів за зірвані постачання газу, який мав надходити в Єропу через ПП1. В Газпромі зрозуміли, що фокус з форс-мажором не проходить, бо в Європі бачать, що він не є відповідним до критеріїв форс-мажорної ситуації. Доповіли в Кремль, зазначивши, що можуть влетіти десь так на 30 млрд дол. США стягнень. Ну і Кремль дав погодження на операцію, яка має стати «залізним аргументом», що таки є місце форс-мажору.

Підготувати швидко диверсію було нескладно, оскільки в ході опрацювання сценаріїв війни на морі проти НАТО, зокрема в Балтійському морі, ще в 2021 році було відібрано місця закладки вибухових пристроїв для підводної енергетичної та телекомунікаційної інфраструктури в регіоні для «Часу «Ч» – війни між НАТО та Росією (про приховану підводну активність у квітні – серпні 2021 року зведеної групи російських військовослужбовців зі спеціальних частин Балтійського флоту та Головного управління глибоководних досліджень МО РФ, неодноразово йшлося в публікаціях Центру «Стратегія ХХІ»).

В публікаціях німецьких ЗМІ ще є декілька цікавинок, зокрема грошова схема через диджея...

Показово, що у нещодавніх публікаціях німецьких ЗМІ йдеться не тільки про путінські потоки, але й про те, як німецький уряд наступає на ті ж самі граблі в іншій царині – телекомунікацій та з іншою країною – Китаєм.

Китайська компанія «Huawei» є основним постачальником компонентів 5G для мобільної мережі Німеччини. Як і у випадку з Газпромом, уряду Німеччини не бракує попереджень про небезпеку. Як і у випадку з Газпромом, уряд не дуже прислухається. Huawei є основним постачальником мобільних мереж у Німеччині. Близько 60% найсучасніших компонентів 5G надходить від Huawei. У Берліні цей показник досягає 100%. Частка Huawei в телекомунційних послугах у Берліні є вищою, ніж у Пекіні. Уряд Німеччини знову дозволив іноземній компанії проникнути в критично важливу інфраструктуру. Отож 5G є ключовою технологією, яка контролюватиме енергетичні мережі та одного дня керуватиме безпілотними автомобілями на дорогах. Якщо китайське керівництво піде за прикладом Кремля і використає Huawei як зброю проти Німеччини, наслідки будуть непередбачуваними. Розвідслужби США, НАТО, ЄС і Німеччини попереджають про загрозу 5G для Німеччини.

Міністерство внутрішніх справ також бачить «значну структурну залежність» від Huawei, що «явно суперечить стратегії національної безпеки». Мета – запобігти «другому випадку Nord Stream», який мав би «набагато серйозніші наслідки». Однак у Міністерстві транспорту, яке відповідає за мережі, з цим не згодні, вважають, що ризики переоцінені. Так само попередні уряди Німеччини стверджували, що Газпром не становить загрози для безпеки поставок.

До речі, тема китайського домінування в телекомунікаційному секторі України актуальна і для нас. Понад 70% обладнання мобільних операторів – китайського виробництва (приватна, але підконтрольна державі Huawei та державна ZTE). Але то окрема тема.

Михайло Гончар
FB

Публікації в німецьких ЗМІ:

● Russen erhielten Einblick in geheime Nato-Papiere;
● Wie Deutschland knapp einem Blackout entging;
● Putin befahl Mega-Blackout für Deutschland.

Інші публікації М.Гончара в Укрінформі з цієї теми:

● «Український слід» у підриві «Північних потоків»: Хто і навіщо знову дістає «дохлу кішку»;
● Нова російська диверсія на Балтиці: які висновки фінсько-естонського розслідування;
● Як триває розслідування пошкодження газопроводу «Balticconnector»;
● Російсько-китайська «сенсація»: Рейси через Арктику дивного контейнеровоза з невідомим вмістом.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-