росіянам заборонили купувати нерухомість у Литві – рішення Сейму

росіянам заборонили купувати нерухомість у Литві – рішення Сейму

Укрінформ
Литовський парламент ухвалив нові обмежувальні заходи щодо громадян росії та білорусі. За проголосували 76 депутатів Сейму, проти – 13, утрималися 34.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Delfi.

Зокрема, у прийнятих правових актах передбачається обмеження прав громадян росії на придбання нерухомості у Литві. Винятки торкнуться лише росіян, які мають постійну посвідку на проживання або отримують нерухомість у країні в порядку спадкування.

Передбачаються обмеження, пов'язані із наданням статусу електронного резидента, після прийняття поправок до закону буде анульовано дію електронної ідентифікації та електронного підпису громадян росії та білорусі. Винятки діятимуть лише стосовно осіб, які мають постійний дозвіл на проживання в Литві. Також запроваджуються обмежувальні заходи на ввезення та вивезення українських гривень із країни.

Термін дії цих обмежувальних заходів – один рік з дня набуття чинності законом, тобто з 3 травня 2023 р. до 2 травня 2024 р. Проте уряд матиме право продовжити терміни, якщо виникне необхідність у такому рішенні. Деякі з цих національних санкцій у Литві діють і зараз, але ціль полягає в тому, щоб перенести їх в окремий закон і не пов'язувати виключно з надзвичайним станом.

Читайте також: У Литві запевнили у готовності заарештувати путіна: Рука не здригнеться

У попередніх варіантах закону йшлося про більш жорсткі обмежувальні заходи щодо видачі дозволів на постійне або тимчасове проживання, та у зв’язку з прийомом громадян росії і білорусі до громадянства Литви. Однак після обговорень Сейм вирішив відмовитись від низки запропонованих положень і залишити існуючі норми.

Фото: ELTA / Marius Morkevičius

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-