Штати хочуть розгортати в Японії гіперзвукові ракети та «Томагавки» для стримування Китаю

Штати хочуть розгортати в Японії гіперзвукові ракети та «Томагавки» для стримування Китаю

Укрінформ
США звернулися до Японії щодо розміщення на островах, які їй належать, ракет середньої дальності, зокрема «Томагавків», для поліпшення балансу сил у регіоні з Китаєм.

Як передає Укрінформ, по це повідомляє Sankei News.

Також ідеться про розгортання гіперзвукової зброї великої дальності, що нині розробляється в США. Американська сторона й раніше зверталася з такою пропозицією, і Токіо має намір розпочати серйозні переговори в цьому напрямку.

Місце розгортання ракет ще не визначено, але японські офіційні особи кажуть, що, ймовірно, розглядатиметься острів Кюсю та інші райони.

Читайте також: Японія може розгорнути гіперзвукову ракету до 2030 року - ЗМІ

США не володіють ракетами середньої дальності наземного базування з радіусом дії 500–5500 км на підставі старого Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, укладеного з СРСР. З іншого боку, такими ракетами (понад 1250 одиниць) володіє Пекін, що створює «ракетний розрив» між США й Китаєм.

Читайте також: Збройні сили США збили китайську повітряну кулю

Нагадаємо: термін дії договору закінчився в серпні 2019 року. Нині американські військові розробляють ракети середньої дальності, зокрема гіперзвукові – дальністю понад 2700 км. Також морська піхота, як очікується, матиме близько 100 «Томагавків» наземного базування з дальністю понад 1600 км.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-