Російський фейк на українському OLX: «унікальна можливість переїхати в Європу»

Російський фейк на українському OLX: «унікальна можливість переїхати в Європу»

Фактчек
Укрінформ
Автор оголошення оренди із неправдивими фото квартири просуває наратив, що ніби незабаром Львів буде у Польщі

Російські телеграм-канали поширили скріншоти з українського сайту оголошень OLX.ua. У пості повідомляється, що здається двокімнатна квартира у м.Львів за вулицею Пекарська на другому поверсі. Резонанс у російських пропагандистів викликав опис квартири. В ньому йдеться, що «у разі переходу територій міста в юрисдикцію іншої держави орендар зобов’язаний виконати свої зобов’язання в повному обсязі згідно з чиним договором оренди». Крім того, нижче є підпис, що оренда цієї квартири – це «унікальна можливість переїхати в Європу за один день». Також в оголошені прикріплено фото з квартири. На одному з них нібито на стіні в квартирі висить прапор Польщі, на якому польською мовою написано «Готові повернути Львів». 

Незважаючи на те, що таке оголошення дійсно було розміщене на сайті оголошень OLX.ua, воно є фейковим.

Автор допису сам плутається в інформації про квартиру. В графі, яку запропонував OLX.ua, зазначено, що квартира знаходиться на 2 поверсі, а вже в описі, що на 8-му.

Автор оголошенння з’явився на платформі OLX тільки у січні 2023 року, що також наводить на сумніви.

Крім того, зворотній Google-пошук за картинкою показав, що фото з цієї квартири вже публікувалися на сайті онлайн-оголошень із пошуку квартир у рф.   

Виявилося, що це фото квартири не у Львові, а в Москві – за адресою вул. Єгерська 3.

До того ж, на оригінальних фото прапор Польщі з антиукраїнським посилом відсутній.

Останнім часом наратив про нібито окупацію заходу України Польщею є мейнстрімом у російських пропагандистів. Вони вже поширювали фейк про дублювання вивісок та назв вулиць у Львові та області польською мовою. Також вдавалися до маніпуляцій із зображенням. Росіяни сфабрикували картинку, на якій Львів ніби входить до Польщі.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений уряду Польщі з питань безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарин вважає, що російська пропаганда намагається впливати на громадську думку в Польщі з метою зменшення у суспільстві підтримки України.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-