У Британії та ЄС найбільший в історії спалах пташиного грипу

У Британії та ЄС найбільший в історії спалах пташиного грипу

Укрінформ
З жовтня 2021 року по вересень 2022 через спалах пташиного грипу знищили 48 млн птахів у 37 країнах, у тому числі й Україні.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC

У Великій Британії та ЄС у результаті найбільшого спалаху пташиного грипу в історії знищили близько 48 мільйонів птахів. Дані щодо пташиного грипу в Європі та Британії, які відстежували спалахи з жовтня 2021 року до 9 вересня 2022, опублікували Європейська агенція з безпеки харчових продуктів (EFSA), Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) і Довідкова лабораторія ЄС щодо пташиного грипу. 

Читайте також: У Нідерландах через пташиний грип знищили ще 200 тисяч курей

Загалом зафіксували понад 2600 спалахів серед домашньої птиці та птахів, яких утримують в неволі. У звіті також зазначають, що захворювання зафіксували у 3573 птахів у 37 країнах, зокрема й в Україні, та підкреслюють, що реальні цифри можуть бути вищими. Хоча в ЄС не зареєстрували жодного випадку передачі інфекції до людини, у січні один такий випадок зафіксували у південно-західній Англії.

Головна ветеринарна лікарка Великої Британії докторка Крістін Міддлмісс заявила, що високий рівень захворювання диких птахів сприяє збільшенню кількості випадків захворювання на комерційних фермах.

"На жаль, ми очікуємо, що кількість випадків продовжуватиме зростати упродовж наступних місяців, оскільки перелітні птахи повертаються до Британії, що принесе з собою додатковий ризик захворювання, яке може поширитися на птахів у неволі", – попередила вона. 

Читайте також: У Франції продовжує зростати кількість інфікованих коронавірусом

Директорка ECDC Андреа Аммон, заявила, що ті, хто працює у сільському господарстві та тваринництві, як і раніше мають "підвищені ризики зараження", і закликала роботодавців покращити заходи щодо біозахисту та охорони здоров'я.

"Потрібна пильність, щоб якомога раніше виявляти зараження вірусами грипу та інформувати про оцінку ризику та заходи громадської охорони здоров'я", - додала вона.

Як раніше вже повідомляло агентство, у Франції виявили високопатогенний вірус пташиного грипу на птахофабриці, що знаходиться поблизу кордону з Бельгією.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-