У річницю нападу срср на Польщу Дуда нагадав про плани росії на Центральну та Східну Європу

У річницю нападу срср на Польщу Дуда нагадав про плани росії на Центральну та Східну Європу

Укрінформ
У 83-тю річницю нападу СРСР на Польщу, 17 вересня 1939 року, варто усвідомлювати, що імперська росія знову прагне до експансії і поневолення інших держав. Утім, Польща, Україна та інші країни регіону ніколи на це не погодяться.

Про це у 83-тю річницю нападу СРСР на Польщу написав президент Польщі Анджей Дуда, передає Укрінформ з посиланням на Wszystkoconajwazniejsze.pl.

“Для народів нашого регіону, пам’ятаючи історичний досвід, який символізує сьогоднішня дата, 17 вересня, немає сумніву, що імперська росія знову прагне експансії до інших країн. Вона хоче того ж, що і в 1939 і 1940 роках, коли діяла в союзі з нацистською Німеччиною, і в 1945–1991 роках, коли самостійно правила нашими країнами”,- наголосив Дуда.

Читайте також: Німеччина впорається без російських енергоносіїв – Шольц

Він підкреслив, що радянська окупація Польщі принесла країні Катинський злочин, депортацію півмільйона поляків до концтаборів, на поселення в Сибір й Середню Азію, брутальний терор НКВС та знищення польської національної ідентичності.

Як наголосив Дуда, для народів Центральної та Східної Європи поразка фашистської Німеччини не принесла свободу: залежність від російської імперії тривала до падіння комунізму, загалом 50 років. Лише демократичні перетворення, започатковані профспілковим об’єднанням “Солідарність” в 1989 році призвели до справжнього звільнення Польщі та інших народів Центральної та Східної Європи.

Утім, як підкреслив Дуда, незалежність країн регіону була "більмом на оці" для російських імперіалістів. Відтак, щойно росія відійшла від шоку втрати сфери впливів, вона напала на Грузію в 2008 році, потім анексувала силою Крим, розпочала війну за захоплення територій Донецької та Луганської областей України в 2014 році і зараз веде повномасштабну війну проти суверенної української держави.

Читайте також: У Дуди відреагували на звірства в Ізюмі: після Бучі росіяни продовжили холоднокровно вбивати

Як наголосив польський лідер, росія завжди хотіла мати владу над усією Центральною та Східною Європою.

“Але вільна Польща, вільна Україна і всі інші незалежні держави нашого регіону ніколи на це не погодяться. Для наших націй це питання життя і смерті, збереження ідентичності та виживання. Це питання нашого майбутнього, безпеки та процвітання”,- резюмував Дуда.

Як відомо, 1 вересня 1939 року фашистська Німеччина напала на Польщу, розпочинаючи Другу світову війну. Згодом, 17 вересня 1939 року, на підставі таємних протоколів до пакту Молотова-Ріббентропа, свої війська на територію східної частини Польщі ввів СРСР. У Польщі напад СРСР на Польщу в 1939 році вважають агресією, а в росії називають це необхідним кроком для захисту білорусів та українців в умовах, коли польська держава нібито перестала існувати через напад фашистської Німеччини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-