Канада вкладе майже $4 мільярди у модернізацію континентальної оборони

Канада вкладе майже $4 мільярди у модернізацію континентальної оборони

Укрінформ
Протягом наступних шести років Канада виділить 4,9 млрд канадських дол. (близько 4 млрл дол. США) на модернізацію Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (НОРАД).

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час пресконференції на території військової бази поблизу Торонто оголосила міністр оборони Канади Аніта Ананд.

«У той час як авторитарні режими загрожують заснованому на правилах міжнародному порядку, зміни клімату впливають на безпеку й оборону, а наші конкуренти розвивають нові технології на кшталт надзвукових ракет, потреба модернізувати НОРАД, яке підтримувало нашу безпеку понад 60 років, стає усе більш нагальною”, - сказала Ананд.

За її словами, ці кошти будуть розподілені між п’ятьма сферами: модернізація систем стеження, покращення комунікації, посилення повітряної оборони, розбудова військової інфраструктури, в тому числі на півночі, а також заохочення науковців до створення нових технологій.

"НОРАД постійно адаптовувався та розвивався, реагуючи на нові загрози. Сьогодні ми перегортаємо ще одну сторінку та розпочинаємо новий розділ НОРАД”, - зазначила міністр.

Читайте також: У Канаді запустили проєкт на 1 млн дол. для підтримки новоприбулих українців

Зауважимо, що фінансування НОРАД Канада ділить із США. Традиційно Штати покривають близько 60% фінансових потреб Командування.

Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки - це об'єднана система аерокосмічної оборони США та Канади. Її завданнями є контроль повітряного та навколоземного простору, попередження про повітряний або ракетний напад, протиповітряна та протиракетна оборона. Штаб-квартира і командний центр організації знаходиться на американській авіабазі Петерсон у штаті Колорадо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-