ЄС спрямує €3 мільярди на оборонні проєкти

ЄС спрямує €3 мільярди на оборонні проєкти

Укрінформ
Єврокомісія має намір виділити мільярд євро до кінця року в межах Європейського оборонного фонду для розвитку оборонних спроможностей, та ще два мільярди євро – для підтримки досліджень і інновацій у сфері оборони.

Про це повідомляється на сайті ЄК, передає Укрінформ.

«Сьогодні ми вирішили мобілізувати 1 мільярд євро з бюджету ЄС на цей рік для просування спільних оборонних проєктів, зокрема у космосі, кібернетичній сфері та в інших сучасних спроможностях. У новому безпековому контексті ці інвестиції сприятимуть закриттю прогалин, виявлених у європейській обороні. Ми також започаткували Схему оборонних інновацій ЄС на 2 мільярди євро для перетворення Європи на центр оборонних досліджень», - зауважив єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

Передбачається, що у межах Європейського оборонного фонду, зокрема, будуть профінансовані два проєкти з обсягом фінансування 120 мільйонів євро кожен. Перший стосується розвитку космічних спроможностей, зокрема систем розвідки та раннього оповіщення про ракетний напад. Другий проєкт спрямований на розвиток морських спроможностей, зокрема проєктування військових кораблів середнього та малого класу, а також систем морського спостереження.

Ще по 70 мільйонів євро буде виділено на два дослідницькі проєкти - у сфері кіберзахисту та у розвитку інструментів для кібероборони та інформаційної боротьби.

Решта коштів, що виділяються для Європейського оборонного фонду, будуть використані для проєктів з розвитку європейських систем військового управління та мобільного пункту управління спеціальними операціями. Будуть також фінансуватися проєкти з розвитку взаємосумісності між військовими та цивільними структурами, обміну інформацією в межах програми Єдиного європейського неба.

Окремі статті фінансування передбачені для розробок оборонного обладнання. Зокрема, йдеться про розвиток транспортного військового літака середнього класу для забезпечення військової мобільності, електронних засобів для зброї повітряного та підводного базування, включаючи пілотовані та безпілотні пристрої, засоби для бойової взаємодії сухопутних сил тощо.

Читайте також: У ЄС немає іншої можливості, ніж надати Україні перспективу членства - Ішингер

Загалом Європейський оборонний фонд передбачає фінансування близько 8 мільярдів євро у багаторічному бюджеті ЄС на 2021-2027 роки.

Як повідомлялося, Європейський Союз провадить політику щодо зміцнення стратегічної автономії, у тому числі в таких сферах як безпека й оборона. З огляду на російську агресію проти України країни ЄС скоординовують дії задля усунення вразливостей щодо недофінансування оборони та фрагментарності європейської оборонної промисловості. Зокрема, країни-члени опрацьовують можливість спільного оборонного замовлення у створенні ключових спроможностей з безпеки й оборони.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-