Будапешт може стати майданчиком для переговорів між Україною та рф - президентка Угорщини

Будапешт може стати майданчиком для переговорів між Україною та рф - президентка Угорщини

Укрінформ
Будапешт не є нейтральним у світлі російської агресії в Україні, вимагає розслідування злочинів і покарання винних, а також підтримує євроінтеграцію України. Крім того, Будапешт готовий бути посередником у мирних переговорах між Києвом та москвою.

Про це під час спільної пресконференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою заявила у вівторок у Варшаві новообрана президентка Угорщини Каталіна Новак, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Це не наша війна, але вона ведеться також проти угорців, які люблять мир, яка прагнуть безпеки, взаємоповаги і добробуту. Ми вимагаємо розслідування воєнних злочинів і покарання винних»,- заявила Новак.

За її словами, у нинішній ситуації угорці не є нейтральними.

«Ми стоїмо на боці невинних жертв і правди. Ми виконуємо наші зобов’язання в рамках ЄС і НАТО і коли маємо сказати «ні» щодо якогось рішення, чого вимагають інтереси Угорщини, то ми говоримо «ні»,- підкреслила президентка Угорщини.

Новак наголосила, що Угорщина підтримує приєднання України до європейської спільноти.

«Ми готові жертвувати заради миру. Але ми не погоджуємося на рішення, які вимагають від угорців більшої пожертви, ніж зазнає втрат російський агресор»,- наголосила президентка Угорщини.

Вона повідомила, що Будапешт «охоче візьме на себе роль посередника» між протиборчими сторонами з метою продовження мирних переговорів.

Новак також зазначила, що Угорщина як зараз, так і в майбутньому, наполягатиме на дотриманні Україною прав угорської національної меншини.

У свою чергу Дуда зазначив, що більшу частину розмови з Новак було присвячено ситуації в Україні, а також потребі прийняття шостого пакета санкцій проти рф.

Він повідомив, що залежність Угорщини від російських енергоносіїв є значною. Відтак, Будапешту складніше диверсифікувати джерела енергопостачання, ніж Польщі. Утім він висловив сподівання, що «буде можливість досягти порозуміння, також і з угорською владою, у питанні пакету санкцій, щоб його можна було ввести в дію».

Читайте також: Новообрана президентка Угорщини з першим закордонним візитом прибула до Польщі

Як відомо, Новак обрано президенткою Угорщини під час голосування в угорському парламенті 10 травня. На цій посаді 44-річна соратниця Віктора Орбана з партії «Фідес» змінила Яноша Адера, який був президентом упродовж двох каденцій.

Угорщина залишається чи не єдиною країною ЄС, яка виступає проти введення ембарго на російські енергоносії в рамках шостого пакета санкцій ЄС проти рф.

Фото: Máté Bach

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-