Чеський парламент закликав покарати російських воєнних злочинців

Чеський парламент закликав покарати російських воєнних злочинців

Укрінформ
Палата депутатів (нижня палата парламенту) Чеської Республіки 5 квітня одноголосно ухвалила постанову, в якій засудила воєнні злочини, скоєні російськими військовими в Україні, та закликала до покарання винних, а також більш жорстких санкцій проти рф.

Заяву депутатів парламенту з приводу різанини в Бучі оприлюднено на сайті законодавчого органу, передає Укрінформ.

«російська федерація вчинила злочин агресії проти України, розгорнула широку та неспровоковану війну в Європі, працює над знищенням міжнародного порядку, заснованого на правилах, атакує свободу, ліберальну демократію та західну цивілізацію, засновану на повазі до людини кожної людини. та громадянських прав», - ідеться у документі.

У ньому зазначається, що російське керівництво втратило будь-який авторитет і має нести відповідальність за свої дії.

Вбивство мирного населення в Бучі та інших містах України є воєнним злочином за міжнародним правом, підкреслюють депутати. Вони засуджують викрадення людей з окупованої української території до рф, цілеспрямовані напади на цивільну інфраструктуру та поведінку російської армії на тимчасово захоплених територіях.

Порушенням міжнародного права є також набір призовників до російської армії на окупованих територіях України, у тому числі в Криму. Злочином є також агресія проти України, вчинена російською федерацією у 2014 році шляхом окупації Криму та частини сходу України, нагадують законодавці.

Вони підкреслюють, що «всі винні у цих злочинах мають бути притягнені до відповідальності та покарані; російська федерація повинна нести відповідальність за наслідки початку війни, включаючи виплату репарацій».

Палата депутатів також закликає міжнародне співтовариство надавати активну підтримку Україні в документуванні злочинів, скоєних росією на її території. Політики вітають участь Чеської Республіки у підготовці до створення міжнародного трибуналу для суду над усіма винними. Вони підтримують посилення подальших санкцій проти рф, доки вона не виведе свої війська з усієї території України, включаючи Крим.

Також у документі міститься вимога до рф вивести всі російські війська з Молдови, Грузії та білорусі.

Депутати вимагають запровадження постійної заборони на експорт зброї, предметів подвійного використання та будь-яких інших технологій, доступних для російського ВПК; вжиття заходів, що ведуть до сировинної незалежності Чеської Республіки та всього ЄС від рф, щоб доходи від продажу російської нафти, природного газу та іншої сировини не могли використовуватися для фінансування подальшої військової агресії та підривної діяльності проти заходу.

Також наголошується на необхідності запобігання діяльності російських спецслужб у Чехії та ЄС. Важливим депутати вважають і ретельне розслідування походження коштів, за які громадяни рф купували нерухомість та інші активи в Чеській Республіці.

У заяві наголошується на необхідності подальшої координації дій ЄС та НАТО із союзниками, зокрема США та Великою Британії.

Читайте також: Україна разом зі світовою спільнотою покарає всіх воєнних злочинців з рф - Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, з початку російської агресії проти України в Чехії українським біженцям було видано 254 537 віз.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-