Лідери Євросоюзу погодили «масивний» пакет санкцій проти Росії

Лідери Євросоюзу погодили «масивний» пакет санкцій проти Росії

Укрінформ
Лідери Європейського Союзу погодили масивний пакет санкцій проти Російської Федерації за її неспровоковане вторгнення в Україну, який охоплює найважливіші сфери російської економіки за п’ятьма напрямками – фінансовий сектор, енергетичний сектор, транспорт експортний контроль та технології, візова політика тощо.

Про це під в ніч на 25 лютого під час пресконференції за підсумками надзвичайного засідання Європейської Ради у Брюсселі розповіла Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми притягнемо Кремль до відповідальності. Пакет масивних та цільових санкцій, які сьогодні вночі ухвалили європейські лідери, завдасть максимальної шкоди для російської економіки та політичних еліт. Цей пакет складається з п’яти напрямків: фінансовий сектор, енергетичний сектор, транспорт, експортний контроль та заборона фінансування експорту, і, наприкінці, візова політика», - сказала президент Єврокомісії.

Вона нагадала, що сьогоднішній день (24 лютого – ред.) став моментом істини для Європи.

«Нині бомби падають на безневинних жінок, чоловіків і дітей. Вони бояться за своє життя, та багато з них помирають. Все це відбувається у 2022 році, у самому серці Європи. Президент Путін обрав шлях на повернення війни в Європу. Це повномасштабне вторгнення в Україну, яке ставить фундаментальне питання про наш порядок забезпечення миру… Сьогодні європейські лідери були повністю єдиними у засудженні цих жахливих та неспровокованих атак», - наголосила фон дер Ляєн.

Вона розповіла про зміст визначених напрямків санкційної політики ЄС стосовно Російської Федерації.

Зокрема, перший напрямок – фінансові санкції, - переривають доступ Росії до найбільш важливих ринків капіталу. Це охоплює 70 відсотків російського банківського ринку, а також ключові компанії державної власності, включаючи оборонні. Це значно підвищить ціну російських запозичень, збільшить інфляцію та буде поступово «розмивати» російську промислову базу.

Євросоюз також спрямував фінансові санкції проти представників російської «еліти» та заблокує їхні депозити, щоб вони не могли надалі приховувати свої статки у безпечних схованках у Європі.

Другий напрямок санкцій стосується енергетичного сектору.

«Це ключова економічна сфера, яка є особливо вигідною для російської держави. Наша заборона на експорт вразить нафтову промисловість, оскільки зробить неможливим для Росії вдосконалювати свої нафтопереробні підприємства, що принесли Росії експортний дохід у 24 мільярди євро лише у 2019 році», - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Третій напрямок, за її словами, - це заборона продажу всіх запасних частин для літаків та обладнання для російських авіакомпаній. Це призведе до деградації ключового сектору російської економіки, та відіб’ється на транспортному сполученні в середині країни. Три чверті російського комерційного повітряного флоту були збудовані у Європейському Союзі, у США або у Канаді, тож з цієї причини російські компанії є глибоко залежними від таких поставок.

Четвертий пункт – обмеження доступу Росії до ключових технологій, що є необхідними для сталого розвитку, наприклад, у сфері напівпровідників або останніх технологічних досягнень.

Наприкінці, п’ятий пункт - візова політика. Російські дипломати та бізнесові групи не матимуть надалі привілейованого доступу для виїзду до Європейського Союзу.

«Як завжди, всі ці заходи тісно скоординовані з нашими близькими партнерами та союзниками – зі Сполученими Штатами, Великою Британією, Канадою та Норвегією, до яких нині приєдналися також Південна Корея, Японія та Австралія. Наша єдність є нашою силою. Кремль про це знає, і зробив все, щоб нас розділити. Але він повністю провалився, досяг точно протилежного результату. Ми є об’єднаними, більше ніж будь-коли, і ми є рішучими», - сказала Президент Єврокомісії.

«Ці події дійсно означають початок нової ери. Ми маємо бути дуже чіткими у наших висновках – Путін намагається підкорити дружню європейську країну. Він намагається перекреслити мапу Європи силою. Він має зазнати невдачі. І він її зазнає», - додала Урсула фон дер Ляєн.

Як вже повідомлялося, 24-25 лютого у Брюсселі відбулося надзвичайне засідання Європейської Ради, під час якого глави держав та урядів Європейського Союзу погодили новий жорсткий пакет санкцій проти Російської Федерації у зв’язку із її вторгненням в Україну. Цей пакет завтра буде розглянутий Радою міністрів ЄС із закордонних справ, після чого набуде чинності.

24 лютого, близько 4-ї ранку, Росія завдала ударів по Україні та розпочала війну.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-