НАТО збільшує присутність у регіоні Чорного моря – Столтенберг

НАТО збільшує присутність у регіоні Чорного моря – Столтенберг

Укрінформ
У відповідь на агресивні на невиправдані дії Російської Федерації та її військове нарощування вздовж кордонів України НАТО продовжує послідовно збільшувати свою присутність у стратегічно важливому регіоні Чорного моря, щоб забезпечити захист та оборону для всіх союзників.

Про це сьогодні у Румунії під час відвідання військової бази Міхай Кугалнічану заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Аудіозапис спільної прес-конференції Єнса Столтенберга та Президента Румунії Йоганніса Клауса оприлюднений на сайті НАТО.

«Звідси, від Чорноморського регіону, та на усьому просторі до Балтики, союзники нарощують зусилля, посилюючи присутність НАТО у цей критичний час, за рахунок збільшення кількості військ, спроможностей та шляхом підвищення їх готовності. Наступного тижня міністри оборони НАТО зустрінуться та обговорять, як ми можемо надалі посилити нашу присутність у східній частині Альянсу, включаючи розгортання нових бойових груп. Я вітаю ініціативу Франції очолити нову бойову групу НАТО тут, в Румунії», - зазначив Генеральний секретар НАТО.

Читайте також: Блокування Росією морів буде темою перемовин генсека НАТО в Румунії – Кулеба

Він ще раз наголосив, що Чорноморський регіон має життєво важливу стратегічну вагу для НАТО, оскільки саме у цьому регіоні є три країни-союзниці та два близьких партнери НАТО, Україна й Грузія, які є прибережними державами.

«Це є навіть більш важливим у світлі російського невиправданого військового нарощування в Україні та навколо неї, включно, у Чорноморському регіоні. Саме тому присутність військ НАТО тут, у Румунії, є настільки важливою. Вона надсилає непохитний сигнал щодо єдності Альянсу», - зауважив Столтенберг.

Читайте також: Зеленський подякував Столтенбергу за позицію НАТО щодо необхідності деескалації

Він наголосив, що Румунія не залишається наодинці перед новими викликами у сфері безпеки. Бойові літаки з Німеччини та Італії знаходяться тут для того, щоб захистити та оборонити всіх союзників, підтримувати безпеку у повітряному просторі. Сьогодні у Болгарію прибувають іспанські бойові літаки для посилення місії НАТО з повітряного патрулювання.

«Просто зараз, коли ми говоримо, 1000 американських військ прибувають на цю базу, що приведе загальну кількість американських військовослужбовців до майже 3000. Вони професіонали, вони вмотивовані, і я вдячний всім американським військовим за службу тут у Румунії. Це потужна демонстрація трансатлантичної єдності та зобов’язань Північної Америки щодо оборони Європи», - повідомив Генсек НАТО.

Читайте також: Кремль та росіяни мають добре подумати, чи варто проливати кров на безглуздій війні – Джонсон

Він окремо наголосив – посилення Альянсу на сході є відповіддю на агресивні дії Росії.

«НАТО – це оборонний союз. Наше завдання - зберегти мир. Цим ми й займаємося сьогодні. Не має залишатися простору для жодного нерозуміння або хибних оцінок щодо наших зобов’язань та готовності захистити Румунію та всіх союзників по Альянсу», - додав Столтенберг.

За повідомленнями німецьких ЗМІ, в рамках посилення військової присутності на східному фланзі Альянсу НАТО має намір розмістити додаткові бойові групи у Румунії, а також, ймовірно, у Словаччині та у Болгарії. Такі плани можуть бути реалізовані вже навесні поточного року.

Як повідомляв Укрінформ, НАТО і США направили до Росії письмову відповідь на проєкти договорів про «гарантії безпеки», що були передані їм російською стороною у грудні минулого року. Вони відкинули ультимативні вимоги Кремля відмовитися від політики «відкритих дверей» НАТО та вивести сили з країн Альянсу, що є сусідами Росії.

Президент Росії звинуватив США і НАТО в «ігноруванні» російських безпекових пропозицій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-