У Земана знищили секретний документ про вибухи у Врбетиці

У Земана знищили секретний документ про вибухи у Врбетиці

Укрінформ
Поліція Чеської Республіки перевіряє обставини знищення секретного документа чеських спецслужб щодо вибухів складів озброєнь у Врбетиці 2014 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Czech Radio.

Виявлення нової інформації про трагічну подію призвело у квітні 2021 року до дипломатичного скандалу та різкого погіршення відносин між Чеською Республікою та Російською Федерацією.

У повідомленні, призначеному виключно президенту Чехії Мілошу Земану, містилися дані про причетність до загибелі двох людей та завдання величезної фінансової шкоди унаслідок вибухів агентів російської військової розвідки ГРУ.

Інформацію про перевірку, що проводиться поліцейськими слідчими підтвердили три добре поінформовані джерела.

Про знищення документа поліція дізналася в момент перевірки дотримання норм роботи з такою секретною інформацією. Експерти мали намір з'ясувати наявність на документі відбитків пальців чи ДНК сторонніх осіб, які мали права з ним бути ознайомлені.

Читайте також: Чехія закликає Росію повернутися в рамки міжнародного права

Повідомлення чеської Служби безпеки та інформації призначалося виключно президенту країни Мілошу Земану, найближчі співробітники канцелярії голови держави, наприклад, канцлер Вратислав Минарж та радник Мартін Неєдли, свідоцтв про проходження ними перевірки на роботу з засекреченими документами так і не отримали.

Судячи з доступної інформації, секретне повідомлення, в якому фігурують імена двох агентів ГРУ Анатолія Чепіги та Олександра Мішкіна, також пов'язаних зі справою про спробу отруєння у Великій Британії отрутою типу «Новічок» подвійного агента Сергія Скрипаля, було знищено «випадково» разом з деякими іншими документами.

Президентський канцлер Вратислав Минарж інформацію про знищення секретного паперу офіційно не спростував, причини того, що сталося, не уточнив, але одночасно категорично відкинув можливість, що згаданий матеріал могли прочитати особи, які на це не мають права. Голова комітету безпеки Канцелярії президента республіки Ян Новак наголосив, що ліквідацією документів займаються співробітники відповідного рівня, які складають у таких випадках усі необхідні протоколи.

Читайте також: Віцепрем’єр Чехії: За вибухом на складах боєприпасів стоять співробітники ГРУ, іншої версії немає

Як повідомлялося, наприкінці червня минулого року, Чехія офіційно заявила російській стороні про її відповідальність за вибухи на складах боєприпасів у Врбетиці у 2014 році та зажадала відшкодування.

Про причетність російських спецслужб до вибухів 2014 року у Врбетиці Чехія заявила у середині квітня. Це спричинило «дипломатичну війну» між двома країнами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-