Відповідь РФ про «гарантії безпеки» пропонує серйозний дипломатичний шлях вперед – Салліван

Відповідь РФ про «гарантії безпеки» пропонує серйозний дипломатичний шлях вперед – Салліван

Укрінформ
У відповіді на проєкт договору про «гарантії безпеки», який Росія передала США у грудні минулого року, Сполучені Штати висловили пропозиції з пошуку шляхів для конструктивного співробітництва з Росією, але водночас підтвердили відданість ключовим принципам європейської безпеки.

Про це на пресконференції, що була організована під егідою брюссельського пресхабу США, заявив посол Сполучених Штатів в Росії Джон Салліван, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ці відповіді пропонують серйозний дипломатичний шлях вперед. Документ, який я доставив, включає занепокоєння США та наших союзників і партнерів стосовно російських дій, що підривають безпеку, і містить прагматичну оцінку занепокоєнь, що були порушені Росією… Не є сюрпризом, що там є деякі ключові принципи, яких ми будемо дотримуватися та захищати. Суверенітет та територіальну цілісність України, наприклад, право держав обирати власний шлях забезпечення безпеки та альянси», – наголосив американський дипломат.

Читайте також: Росія не проводить деескалації та підвищує напругу на українських кордонах - НАТО

Він зауважив, що відповідь США також відображає занепокоєння Росії та пропонує шляхи для пошуку їх конструктивного рішення. Це, зокрема, стосується пропозицій щодо дотримання рівності й прозорості у таких питаннях, як розміщення наступальних озброєнь та систем в Україні, заходів із збільшення довіри під час проведення навчань та маневрів в Європі.

За словами американського посла, США запропонували Росії також потенційні заходи з контролю над озброєнням, що стосуються ракет у Європі, зокрема, висловили зацікавленість у роботі над документом, що прийде на заміну новому договору START (CНО – договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь – ред.), який був продовжений на наступні п’ять років у лютому минулого року.

Читайте також: Протитанкових засобів у нас більше, ніж потенційних мішеней – Резніков

«В документі є й інші речі, завдяки яким ми можемо збільшити прозорість і стабільність у відносинах між Сполученими Штатами та Росією, а також з Європою. Ці ідеї, як ми переконані, потенційно можуть зміцнити нашу безпеку, безпеку наших союзників і партнерів. Але також вони стосуються занепокоєнь, що були заявлені Росією, які мають вирішуватися шляхом рівноправних зобов’язань. Наші відповіді були повною мірою скоординовані з нашими союзниками по НАТО, з європейськими партнерами та з Україною», – додав Салліван.

Читайте також: Резніков: Якщо Німеччина не змінить позицію щодо відсічі РФ, їй доведеться розбиратися з «НДР»

Як повідомлялося, 26 січня НАТО і США дали письмову відповідь на представлені Росією проєкти договорів щодо «гарантій безпеки», де відкинули ультимативну вимогу Росії відмовитися від політики «відкритих дверей», скасувати рішення Бухарестського саміту та гарантувати невходження до НАТО України і Грузії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-