Столтенберг підтвердив політику відкритих дверей НАТО

Столтенберг підтвердив політику відкритих дверей НАТО

Укрінформ
Союзники по НАТО дотримуватимуться поваги до права будь-якої європейської країни обирати свій шлях, зокрема й щодо гарантування власної безпеки, і це стосується також України.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час термінової пресконференції у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми дуже чітко дали зрозуміти, що не підемо на компроміси у ключових принципах. Один з них, безмовно, полягає в тому, що будь-яка держава має право обирати власний шлях. Тож НАТО поважає рішення країн, коли вони вирішують подати заявку на членство в НАТО, як це зробила, наприклад, Україна, або коли вирішують не приєднуватися до НАТО, як Фінляндія та Швеція. Тож це – про повагу до права на самовизначення», - сказав Столтенберг.

Читайте також: НАТО закликає Росію до деескалації та відведення військ від кордонів України

Він нагадав, що рішення щодо членства мають прийматися консенсусом всіма 30-ма союзниками і країною-кандидатом. Це фундаментальний принцип, і він відображений у позиції НАТО, переданій сьогодні російській стороні.

«Ми відстоюємо ключові принципи, на яких ґрунтується європейська безпека впродовж багатьох років, десятиліть. Ми поважаємо суверенне право держав на власні рішення. Ми поважаємо рішення України й Грузії подати заявку на членство в НАТО, підтримуємо дуже тісне партнерство з обома країнами. Наші зусилля наші зараз зосереджені на реформах, на тому, щоб допомогти їм зміцнити оборонні та безпекові інституції та відповідати стандартам НАТО», - додав генеральний секретар Альянсу.

Читайте також: Блінкен чекає відповіді РФ на пропозиції США про безпеку у Європі

Він нагадав, що Росія також зобов’язалася дотримуватися принципу поваги до суверенних рішень інших держав, коли підписала Гельсінський прикінцевий акт 1975 року, Паризьку хартію 1990 року та багато інших міжнародних документів, де цей принцип чітко викладений.

Як повідомлялося, США і НАТО 26 січня передали Росії свої відповіді на її пропозиції щодо «гарантій безпеки».

У грудні 2021 року Російська Федерація оприлюднила пропозиції щодо «гарантій безпеки» у проєктах договорів із США і НАТО, в яких містяться ультимативні вимоги щодо скорочення діяльності Альянсу та відмови від політики відкритих дверей, зокрема щодо України і Грузії.

Читайте також: Блінкен проситиме Конгрес США про додаткову допомогу Україні

Впродовж минулого тижня відбулися інтенсивні дипломатичні контакти з Росією по лінії США, НАТО і ОБСЄ. При цьому США і НАТО підтвердили намір представити на вимогу Росії письмові відповіді на її «пропозиції».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-