Контроль ОБСЄ над озброєннями: спостерігачів від Латвії не пустили у Смоленську і Брянську області

Контроль ОБСЄ над озброєннями: спостерігачів від Латвії не пустили у Смоленську і Брянську області

Укрінформ
Представники латвійського оборонного відомства цього тижня мали відвідати Смоленську і Брянську області РФ у рамках контролю ОБСЄ над озброєннями. Латвія отримала відмову, причому на сайті Міноборони РФ було розміщено повідомлення про прибуття інспекторів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони Латвії.

«Ця відмова незрозуміла у ситуації, коли Росія масово концентрує свої збройні сили біля кордонів України, водночас запевняючи, ніби не планує нападу. Відмовки про обмеження через COVID-19 змушують думати, що Росії є що приховувати і що вона не бажає розкривати справжній розмір своєї військової активності та свої наміри, як це передбачено співпрацею з ОБСЄ», — сказав міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс.

Візит планувався з 25 по 29 січня, проте 21 січня Латвія отримала відмову. 24 січня Міноборони РФ опублікувало неправдиві відомості про інспекцію, що нібито відбулася, пояснюють у Міністерстві оборони ЛР.

Передбачалося, що латвійські військові інспектори відвідають Брянську і Смоленську області, оцінять військову активність там, особливо таку, про яку слід заздалегідь інформувати ОБСЄ, згідно з Віденським документом ОБСЄ. Як формальну причину відмови Росія назвала ризики COVID-19. Латвійська сторона, однак, наголошує, що пандемія не заважає самій Росії переміщати великі військові формування та здійснювати маневри.

Читайте також: Загроза Росії спрямована не лише проти України, а проти всієї європейської безпеки – ПА НАТО

Інспекційні візити і виконання країнами ОБСЄ зобов'язань щодо контролю озброєнь особливо важливі зараз, коли Росія проводить великі військові навчання разом із Білоруссю та концентрує значні збройні сили біля кордонів України, наголошує Міноборони ЛР.

Наразі на сайті Міноборони РФ новина про прибуття латвійських інспекторів відсутня, хоча вона розтиражована російськими сайтами новин. «Найімовірніше, із сайту Міноборони РФ повідомлення було прибрано», - заявив директор департаменту суспільних відносин Міноборони Латвії Каспар Галкін. Він уточнив, що його відомство має в своєму розпорядженні скріншоти, які підтверджують, що така інформація, яка вводить в оману, була розміщена.

Це повідомлення з'явилося на тлі низки переговорів між РФ і США, РФ і НАТО щодо ультимативних вимог про гарантії безпеки, висунутих Росією в грудні.

Читайте також: В ЄС визначили три напрямки виходу з безпекової кризи навколо України

Водночас РФ стягнула значні військові сили до кордонів України. На Заході експерти розглядають декілька можливих варіантів російської агресії проти України. Зокрема, в оприлюднених документах американської розвідки йдеться про те, що Росія може організувати вторгнення за участі сотні батальйонних тактичних груп, або 175 тис. військовослужбовців. Близько 50 таких груп уже розгорнуто поблизу України на півночі та сході, а також - у Криму на півдні. Російські війська можуть також просунутися з Білорусі.

Смоленська область РФ межує з Білоруссю, Брянська – з Білоруссю і Україною.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-