Єврокомісія запустила судову процедуру проти Польщі за порушення законодавства ЄС

Єврокомісія запустила судову процедуру проти Польщі за порушення законодавства ЄС

Укрінформ
Колегія Єврокомісії за підсумками зустрічі, що відбулася у середу у Брюсселі, розпочала формальну правову процедуру проти Польщі у зв’язку із порушенням законодавства ЄС, що виходить із нещодавніх рішень Конституційного трибуналу цієї країни щодо положень Угоди ЄС та рішень Суду ЄС, які визнані такими, що не відповідають законодавству Польщі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

«Європейська комісія сьогодні вирішила започаткувати правову процедуру проти Польщі внаслідок серйозних занепокоєнь стосовно нещодавніх правових рішень Конституційного трибуналу Польщі. Конституційний трибунал у рішенні від 14 липня 2021 року та від 7 жовтня 2021 року визнав положення Угод ЄС несумісними із Конституцією Польщі, оскаржуючи верховенство законодавства ЄС. Польща має два місяці для відповіді на цей лист формального повідомлення», - зазначається в інформації.

Зокрема, йдеться про рішення Конституційного трибуналу Польщі, який заперечив рішення Суду ЄС щодо дотримання незалежності та неупередженості судової системи країни як таке, що суперечить Конституції країни. Між тим, Договір ЄС чітко обумовлює верховенство законодавства ЄС над національним законодавством країн-членів, тобто, Польща як країна ЄС взяла на себе зобов’язання виконувати законодавство Євросоюзу.

«Єврокомісія має серйозні сумніви щодо незалежності та неупередженості Конституційного трибуналу та вважає, що він не відповідає вимогам, встановленим для цього трибуналу законом, як це передбачено статтею 19 Угоди ЄС», - йдеться у документі.

У цьому контексті Єврокомісія нагадала про власні правові пропозиції за статтею 7 Угоди ЄС від 2017 року, а також рішення Європейського суду з прав людини від 7 травня 2021 року, якими процес призначення трьох суддів Конституційного трибуналу Польщі у грудні 2015 року визнається таким, що здійснений з порушенням фундаментальних правил функціонування всієї системи конституційного нагляду у Польщі.

Як повідомлялося, Конституційний трибунал (суд) Польщі під час засідання 7 жовтня визнав неконституційним верховенство деяких положень договорів ЄС над Конституцією Польщі. Розгляд цього питання здійснювався за запитом прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького.

27 жовтня 2021 року Суд ЄС ухвалив рішення накласти на Польщу штраф у розмірі 1 млн євро за невиконання Варшавою попереднього рішення цього суду призупинити роботу Дисциплінарної палати Верховного суду, яку європейський орган правосуддя вважає інструментом тиску влади на незалежних суддів.

Правова суперечка між Польщею і Єврокомісією тягнеться з 2017 року, вона розпочалася після ухвалення в країні закону про устрій судів загальної юрисдикції та надання міністру юстиції надмірних прав щодо продовження роботи суддів після досягнення ними пенсійного віку.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-