Столтенберг застеріг Росію від агресії проти України і закликав Кремль до діалогу

Столтенберг застеріг Росію від агресії проти України і закликав Кремль до діалогу

Укрінформ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг знову застеріг Російську Федерацію від агресивних дій проти України і нагадав, що пропозиція стосовно проведення зустрічі у форматі НАТО – Росія залишається в силі.

Про це він заявив у брюссельській штаб-квартирі Альянсу 9 грудня після зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Внесок Німеччини у нашу спільну безпеку має навіть більше значення зараз, коли ми стикаємось із дедалі більш складними викликами, включаючи російське військове нарощування в Україні та навколо неї. Я вітаю тривалу роботу Німеччини в нормандському форматі з просування мирних рішень для врегулювання конфлікту. Я також вітаю контакт президента Байдена з президентом Путіним на початку тижня. Будь-яка майбутня російська агресія проти України зустріне потужну відповідь, матиме серйозні політичні та економічні наслідки для Росії», - наголосив Столтенберг.

Він нагадав, що від часу спроби анексії Криму Росією у 2014 році Альянс послідовно зміцнює політику стримування й оборони, водночас залишаючись відкритим для діалогу з Росією.

«Пропозиція до зустрічі Ради НАТО-Росія все ще перебуває на столі, і залежить від Росії, чи дасть вона позитивну відповідь. Поки що вони не зробили цього. Але саме за скрутних часів ми маємо сідати за стіл та розмовляти», - додав генеральний секретар Альянсу.

Своєю чергою очільниця зовнішньополітичного відомства Німеччини зауважила, що напруга навколо України має наслідки для безпеки всієї Європи.

«Ми живемо у часи складних викликів. Нарощування російських військ поблизу кордонів України має турбувати нас як з огляду на ситуацію в Україні, так і з огляду на безпеку в Європі. Минулого тижня у Ризі НАТО надіслало дуже чіткий сигнал, і я хочу підкреслити дуже твердо: новий уряд (Німеччини - ред.) повністю дотримується цих зобов’язань», - наголосила Бербок.

Вона підкреслила, що нинішня напруга ще раз продемонструвала важливість підтримання комунікації з Росією, та висловила готовність сприяти «відродженню» Ради НАТО-Росія.

Як повідомляв Укрінформ, союзники по НАТО, Європейський Союз і США висловили непохитну підтримку незалежності та суверенітету України, закликали Росію до деескалації та відведення військ від кордонів України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-