Литва висловила протест через плани запуску другого блоку Білоруської АЕС

Литва висловила протест через плани запуску другого блоку Білоруської АЕС

Укрінформ
Представникові посольства Республіки Білорусь у Литві вручили ноту протесту у зв'язку з планами Мінська щодо запуску наприкінці цього року другого енергоблоку АЕС, збудованої неподалік литовського кордону.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МЗС Литви.

Міністерство закордонних справ зазначає, що введення в експлуатацію другого енергоблоку Білоруської атомної електростанції подвоїть загрози ядерній безпеці та навколишньому середовищу у Литві та інших країнах регіону та закликає Мінськ утриматися від цього "безвідповідального та небезпечного" рішення.

Литва також вимагає призупинити роботу 1-го блоку АЕС доти, поки не будуть виконані всі сучасні вимоги щодо ядерної безпеки.

Як зазначається, рішення Білорусі щодо будівництва атомної електростанції поблизу литовського кордону, на незначній відстані від Вільнюса, було та завжди буде найважливішим питанням у безпековій сфері.

У МЗС застерігають, що Литва використовуватиме всі можливі дипломатичні, політичні, правові та технічні засоби для захисту добробуту свого народу та інтересів власної національної безпеки.

Як повідомлялося, Олександр Лукашенко 7 листопада 2020 року офіційно відкрив першу атомну електростанцію у Білорусі – Білоруську АЕС. За чотири дні до цього вона почала подавати електрику в енергетичну систему.

Електростанція будувалася за російським проєктом та на російський кредит від 2011 року у Гродненській області, за 22 кілометри від кордону з Литвою.

Будівництво електростанції викликало різку критику екологічних активістів. Проти будівництва також виступала Литва, оскільки електростанція розташована приблизно за 50 кілометрів від столиці країни Вільнюса. Країни Балтії у вересні 2020 року домовилися зупинити купівлю білоруської електроенергії після запуску АЕС.

У Мінську наполягають, що АЕС в місті Островець повністю безпечна та відповідає міжнародним нормам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-