Загрози для України і Європи: міністри оборони країн Балтії виступили із заявою

Загрози для України і Європи: міністри оборони країн Балтії виступили із заявою

Укрінформ
Міністри оборони Естонії, Латвії та Литви випустили спільну заяву, в якій висловили серйозне занепокоєння тим, що відбувається на кордонах Білорусі з країнами ЄС, а також щодо нарощування сил РФ біля кордону з Україною.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє естонське телерадіомовлення ERR.

«Викликає занепокоєння нещодавнє нарощування сил Російської Федерації біля кордону з Україною, що може спричинити додаткові (ризики) для безпеки», - заявили міністри.

Водночас події на польсько-білоруському та литовсько-білоруському кордоні вони назвали гібридною атакою з боку білоруського режиму, що становить серйозну загрозу європейській безпеці. «Великі групи людей збирають та вивозять до прикордонної зони, де потім їх змушують нелегально перетинати кордон. Це збільшує ймовірність переходу провокацій та серйозних інцидентів у військову площину», - йдеться у заяві міністрів, які рішуче засудили подібні дії.

За їхньою оцінкою, нинішня ситуація для регіону, НАТО та ЄС є найсерйознішою кризою у сфері безпеки за багато років, і це "вимагає постійної єдності, спільної поінформованості щодо ситуації та підходу з боку союзників по НАТО та держав-членів ЄС для забезпечення того, щоб навмисні спроби Білорусі та Росії дестабілізувати ситуацію з безпекою в Європі не мали успіху".

Міністри оборони Естонії Калле Лаанет, Латвії Артіс Пабрікс та Литви Арвідас Анушаускас закликали Європейський Союз посилити практичну підтримку у зміцненні безпеки його зовнішніх кордонів. «Ми маємо повністю підтримати наших сусідів і забезпечити, щоб жоден крок Білорусі чи РФ не залишився поза увагою», - заявили міністри.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 10 листопада, представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що міністр оборони США Ллойд Остін стурбований стягуванням російських військ до кордону з Україною та підтримує контакти з колегами в Європі.

Міграційна криза на кордоні Білорусі з країнами ЄС триває з кінця червня. Литва, Польща та Латвія обвинувачують Білорусь у навмисно створеному міграційному тиску на їхні країни та ЄС загалом, називаючи ці дії «гібридною атакою».

Ситуація загострилася 8 листопада, коли велика група мігрантів зробила спробу силового перетину кордону з Польщею.

Фото: МВС

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-