Найгірший етап пандемії коронавірусу закінчиться уже 2022 року – науковці

Найгірший етап пандемії коронавірусу закінчиться уже 2022 року – науковці

Укрінформ
Науковці прогнозують, що пандемія може завершитися у низці країн вже наступного року та перейти у форму сезонної хвороби. 

Як передає Укрінформ, про це йдеться в матеріалі Reuters на основі більше десяти інтерв’ю з медиками та науковцями.

Передусім науковці попереджають, що SARS-CoV-2 залишається непередбачуваним вірусом, який постійно мутує та поширюється серед невакцинованого населення. Утім, вони відзначають, що навряд чи варто чекати «апокаліптичного сценарію», у якому вірус мутуватиме надто швидко для утворення імунітету. Тож більшість опитаних експертів впевнені, що найгірший етап пандемії закінчиться уже наступного року.

Читайте також: Комаровський розповів про «песимістичний» та «реалістичний» сценарій кінця COVID-19

«Ми вважаємо, що ще до кінця 2022-го року ситуація з вірусом повернеться до стану контрольованої… і ми зможемо значно знизити кількість тяжких випадків хвороби та смертей», - заявила очільниця експертної групи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Марія ван Керхове.

За планами ВООЗ, до кінця 2022-го року 70% населення світу буде вакциновано.

«Якщо ми сягнемо цієї позначки, то ми будемо у кардинально іншій ситуації з точки зору епідеміології», - відзначила ван Керхове.

Читайте також: Вакцина від COVID-19 не завершить пандемію - ВООЗ

За словами ще одного науковця, гарвардського епідеміолога Марка Ліпсітча, перехід від пандемії до стану ендемічного захворювання буде різнитися у кожній країні залежно від рівня імунітету серед населення та наявності вакцин.

Інші його колеги висловлюються про те, що з часом COVID-19 може стати просто сезонною хворобою, яка вже не буде настільки загрозливою для населення.

Також експерти вважають, що першими від пандемії оговтаються країни, де поєднаються високий рівень вакцинації та рівень природного імунітету серед людей, які перехворіли на COVID-19. Серед цих країн називають Сполучені Штати, Сполучене Королівство, Португалію та Індію.

Читайте також: «Vax» стало словом року за версією Оксфордського словника

Згідно зі звітом ВООЗ від 26 жовтня, протягом останніх трьох місяців спостерігається зниження кількості захворювань та смертей від COVID-19 у більшості регіонів світу. Утім, це не стосується Східної Європи, де спостерігається новий спалах штаму «Дельта», зокрема у країнах з низьким рівнем вакцинації, таких як Росія або Румунія.

Фото: DR

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-