Amnesty закриє штаб-квартиру в Гонконзі

Amnesty закриє штаб-квартиру в Гонконзі

Укрінформ
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що закриє свою штаб-квартиру в Гонконзі до кінця року через обмеження на її діяльність через закон про національну безпеку, накладений на місто минулого року Пекіном.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Nikkei Asia.

Діяльність штаб-квартири організації у Гонконзі, якою займалися 30 працівників АІ, перейде до інших офісів у регіоні.

"Гонконг довгий час був ідеальною регіональною базою для міжнародних організацій громадянського суспільства, але нещодавні нападки на місцеві правозахисні та профспілкові групи сигналізують про активізацію кампанії влади з метою позбавити місто від усіх незгодних. Нам все важче продовжувати працювати в такому нестабільному середовищі", - сказала Анжула М'я Сінгх Байс, голова міжнародної ради АІ.

Як пише видання, з моменту набуття чинності закону про безпеку влада розпочала масштабне придушення інакомислення в Гонконзі, ув’язнивши десятки активістів та опозиційних політиків, вилучивши бібліотечні книги та посиливши тиск на критично важливі громадські групи.

Понад 60 таких організацій, у тому числі політичні партії, найбільша профспілка міста та група, яка виступає від імені китайських юристів з прав людини, розпалася за останні місяці.

Як повідомляв Укрінформ, закон про національну безпеку Гонконгу було ухвалено наприкінці червня 2020 року у відповідь на масові протести, які охопили автономну провінцію торік.

Читайте також: У школах Гонконгу вчитимуть скандальний закон про нацбезпеку

Новий закон суттєво скоротив судову незалежність Гонконгу і спростив покарання демонстрантів. Він передбачає кримінальну відповідальність за заклики до відокремлення Гонконгу, підривну діяльність і змову з іноземними силами з максимальним терміном ув'язнення.

Пекін заявив, що закон спрямований на запобігання "підбурювання до заколоту" і забезпечить стабільність, але критики стверджують, що він порушує угоду, за якою Велика Британія повернула Гонконг Китаю в 1997 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-