Євросоюз погодив нові санкції проти режиму Лукашенка

Євросоюз погодив нові санкції проти режиму Лукашенка

Укрінформ
Лідери країн ЄС обговорили проблеми на зовнішніх кордонах Євросоюзу та погодилися «у якості невідкладного питання» застосувати нові цільові санкції проти режиму Лукашенка за його гібридні атаки, із використанням мігрантів як зброї проти ЄС.

Про це у п’ятницю під час пресконференції за підсумками саміту ЄС заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми дуже занепокоєні ситуацією на кордонах з Білоруссю. Ми розцінюємо поведінку білоруської влади як гібридну атаку. Люди, які використовуються Лукашенком, є жертвами – ми маємо їм допомогти. Жодна людина не має використовуватися для політичних цілей та для перетворення міграції в інструмент для здійснення політичного тиску на Європейський Союз», - сказала президент Єврокомісії.

Вона зауважила, що ЄС буде продовжувати тиск на режим Лукашенка. Це стосується не лише відкликання дії угоди між ЄС і Білоруссю про спрощення візового режиму для режиму Лукашенка та його маріонеток, але також застосування подальших цільових санкцій не лише проти осіб, але й проти установ і компаній, що підтримують цей режим.

Читайте також: Фон дер Ляєн: Євросоюз має дати потужну відповідь на гібридну атаку з Білорусі

«Ми погодилися, що нам необхідні скоординовані дії. Білорусь, як ми спостерігаємо зараз, намагається відкрити нові шляхи, вона запропонувала більше безвізових полегшень для традиційних третіх країн (походження мігрантів). Ми будемо продовжувати наші контакти з цими країнами, щоб обмежити цю торгівлю людьми, що спонсорована державою», - наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Як йдеться у резолюції Європейської Ради щодо міграції, текст якої в мережі Twitter поширив речник президента Євроради Баренд Лейтц (Barend Leyts), ЄС буде рішуче протистояти подібним гібридним атакам з боку Білорусі та будь-яких третіх країн.

«Європейська Рада буде продовжувати протидію триваючій гібридній атаці, яка була розпочата білоруським режимом, включаючи ухвалення подальших обмежувальних заходів проти осіб та установ, відповідно до послідовного підходу та як невідкладне питання», - йдеться у резолюції.

Читайте також: У Польщі показали, як мігранти штурмують кордон за підтримки білоруських спецслужб

Як наголошується в документі, Європейська Рада не прийматиме будь-яких спроб з боку третіх країн використовувати проблему мігрантів у політичних цілях. Лідери ЄС засудили всі гібридні атаки на кордонах ЄС та наголосили, що Євросоюз даватиме належну відповідь.

Європейська Рада доручила Єврокомісії підготувати пропозиції щодо внесення змін у європейське законодавство та конкретні заходи фінансової підтримки для забезпечення негайної та належної відповіді на проблеми на зовнішніх кордонах ЄС. Такі заходи мають бути реалізовані відповідно до чинного законодавства ЄС та його міжнародних зобов’язань, включаючи дотримання фундаментальних прав людини.

Європейська Рада також запропонувала вісім окремих планів дій країнам походження та транзиту мігрантів для запобігання подальшим гібридним маніпуляціям на зовнішніх кордонах Євросоюзу, для зменшення міграційного тиску та для уникнення людських жертв.

Читайте також: Лідери ЄС підтвердили дату проведення саміту Східного партнерства

Як повідомлялося, 21-22 жовтня у Брюсселі відбувся дводенний саміт ЄС, учасники якого розглянули поточний сплеск цін на енергоносії, проблеми верховенства права та міграції, торгівлі та посилення міжнародного впливу ЄС, координацію боротьби з пандемією COVID-19 тощо.

Серед інших питань лідери ЄС розглянули підготовку до саміту Східного партнерства, що має відбутися у грудні поточного року в Брюсселі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-