НАТО не розгортатиме в Європі нові ядерні ракети - Столтенберг

НАТО не розгортатиме в Європі нові ядерні ракети - Столтенберг

Укрінформ
Північноатлантичний Альянс не буде дзеркально відповідати на дії Росії, яка розгорнула в Європі нові ракетні системи, але потужно відповідатиме на нові загрози імплементацією комплексу політичних та військових заходів.

Про це сьогодні у Брюсселі під час прес-конференції за підсумками першого дня зустрічі міністрів оборони Альянсу заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Міністри переглянули прогрес у нашій відповіді на зростаючу загрозу від російських систем ракетного озброєння. Ми не будемо відповідати дзеркально на дестабілізуючу поведінку Росії, і ми не маємо наміру розгортати нові ядерні ракети наземного базування в Європі. Тож ми імплементуємо збалансований пакет політичних та військових заходів, щоб відповісти на цю загрозу», - сказав керівник НАТО.

Читайте також: Росія перетворює Крим у ядерний відстійник — розвідка

Серед таких заходів він назвав суттєві покращення у системі повітряної та ракетної оборони НАТО, зміцнення звичайних спроможностей Альянсу, зокрема, за рахунок використання бойових літаків 5-го покоління, адаптацію до нових викликів системи військових навчань та розвідки, а також підвищення готовності та ефективності засобів ядерного стримування НАТО.

Водночас, країни-союзниці продовжують зусилля для посилення міжнародної системи контролю над озброєнням, роззброєння та нерозповсюдження зброї масового знищення.

Читайте також: Україна заявляє про десятки потенційних носіїв ядерної зброї, розміщених РФ у Криму

Як вже повідомляв Укрінформ, дії Росії, що розгорнула в поблизу кордонів НАТО комплекси крилатих ракет SSC-8 (9М729) призвели до фактичної руйнації ДРМСД (Договору про ракети малої та середньої дальності). Водночас, політичне керівництво Кремля заявляє про розробку новітніх систем гіперзвукової зброї, яка може становити загрозу для безпеки союзників по НАТО.

Як раніше заявляв Єнс Столтенберг, відповідь НАТО на ці нові загрози є «зваженою та ефективною».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-