Боррель назвав теми для наступного саміту Східного партнерства

Боррель назвав теми для наступного саміту Східного партнерства

Укрінформ
Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив про те, що підготовка до наступного саміту Східного партнерства відбувається «у важкому геополітичному контексті», та наголосив, що головними темами для обговорення у грудні мають стати дотримання базових цінностей та свобод, довгострокове економічне відродження та координація зусиль у боротьбі з пандемією COVID-19.

На цьому високий представник ЄС наголосив у Люксембурзі під час прес-конференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Східне партнерство. Ми маємо підготувати нову міністерську зустріч наступного місяця і саміт у грудні. Геополітийний контекст важкий. Ситуація в Україні, затяжні конфлікти, триваюча енергетична криза у Молдові, продовження репресій в Білорусі, яка зупинила власну участь у Східному партнерстві… Їм (партнерам – ред.) потрібно зараз працювати над фундаментальними речами - демократія, права людини, верховенство права та анти-корупція. Це наріжний камінь. Друга (мета) – це довгострокове економічне відродження. Третє - підтримка з вакцинами, вакцинні сертифікати та боротьба проти дезінформації», - сказав Боррель.

Відповідаючи на запитання преси щодо розширення ЄС та ймовірності його обговорення на саміті Східного партнерства, Високий представник ЄС нагадав, що тема розширення, як така, нещодавно розглядалася на рівні глав держав-членів Євросоюзу.

«Очевидно, що європейці, Європейський Союз, приділяють чильну увагу цій темі. Є певні труднощі, але наше бажання у тому, щоб подолати ці труднощі», - зауважив Боррель.

Читайте також: Високий представник ЄС закликав до єдності у подоланні енергетичної залежності від РФ

Як повідомлялося, під час неформального саміту ЄС та саміту ЄС-Західні Балкани, які відбулися, відповідно, 5-6 жовтня у Словенії, лідери ЄС наголосили на «майже одноголосній» підтримці інтеграції до ЄС країн регіону, та закликали уряди цих країн до продовження реформ. При цьому вони не змогли погодити терміни початку переговорів на міжурядовому рівні для країн-кандидатів Албанії та Північної Македонії, хоча такі переговори є обов’язковим практичним кроком на шляху до членства в ЄС.

Фото: DPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-