У Туреччині розкритикували створення альянсів всередині НАТО

У Туреччині розкритикували створення альянсів всередині НАТО

Укрінформ
Створення альянсів всередині НАТО, шкодять обороноздатності Альянсу та загрожують безпеці Європи.

Про це заявив міністр оборони Туреччини Хулусі Акар на церемонії відкриття нового навчального року в Національному університеті оборони Туреччини, повідомляє власкор Укрінформу.

«НАТО - це оборонний блок. Оскільки всі в ньому союзники, альянси між окремими членами послабляють і шкодять обороноздатності ЄС і НАТО. Вони бачать це. Але деякі країни не звертають на це уваги через власний егоїзм або політичні амбіції своїх лідерів, вони завдають шкоди як НАТО, так і ЄС, та загрожують безпеці всієї Європи», - сказав Акар.

Читайте також: Ердоган пропонує створити в G20 робочу групу щодо Афганістану

Міністр наголосив, що у світі та регіоні відбуваються серйозні зміни, особливо у питаннях безпеки та оборони, й Туреччина уважно стежить за ними, зокрема за подіями на півночі Іраку, в Сирії, в Егейському морі, Східному Середземномор’ї, на Кіпрі, вживаючи відповідних заходів.

Крім того, Хулусі Акар повідомив, що з 24 липня 2015 року до нині було нейтралізовано 18609 терористів, з початку цього року - 2201.

Як повідомлялося, на початку жовтня Франція та Греція оголосили про укладання оборонної угоди, яка передбачає закупівлю Грецією трьох французьких військових кораблів на суму близько 3 млрд євро. Країни також задекларували взаємну підтримку у разі нападу на одну з двох країн. В Анкарі угоду вважають двостороннім військовим союзом, направленим проти Туреччини, союзника Франції та Греції по НАТО. В Афінах заявили, що укладена з Парижем угода не спрямована проти якоїсь окремої країни, а її тлумачення Туреччиною є неприйнятним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-